Swiatzwierzat.pl
pies nad przepaścią

abc7chicago.com

Zapadlisko w Meksyku błyskawicznie rośnie, grożąc ludziom i zwierzętom. Władze niechętne do pomocy

11 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Meksyk żyje dziś niezwykłymi wydarzeniami, do jakich doszło w miejscowości Santa Maria Zacatepec w stanie Puebla. Dziura w ziemi błyskawicznie rośnie, stanowiąc śmiertelne zagrożenie dla całej społeczności. Są pierwsze ofiary - dwa niewinne psy wpadły w otchłań.

Ludzie z Santa Maria Zacatepec nie mogli uwierzyć, gdy ziemia w jednej chwili rozwarła im się pod nogami, tworząc groźne zapadlisko.

Początkowo dziura miała 10 średnicy, ale szybko rosła. Dziś, w miesiąc po otwarciu się zapadliska, przepaść ma już 124 m szerokości. Mieszkańcy drżą o los swych rodzin i domów. Jeśli tak dalej pójdzie, zapadlisko może pochłonąć całe miasteczko.

policja

Właściciel zamknął psy w samochodzie i zniknął. Przechodnie nie zostali obojętni

CZYTAJ DALEJ

Psy nie miały szans - runęły w przepaść

Pierwsze ofiary niezwykłego zapadliska to dwa psy. Jeden to pitbull imieniem Spay, należący do mieszkającej 200 m od dziury w ziemi Fatimy Ortegi Jimenez. Drugi to bezpański pies i towarzysz zabaw Spay'a. Zwierzaki brykały po trawie, gdy nagle osunęły się w przepaść.

- Okazało się, że nasze psy żyją - mówi Fatima reporterom. - Żyją i szczekają z dna dziury. Aż sama nie mogłam uwierzyć. Oczywiście, poprosiliśmy władzę o pomoc, ale urzędnicy byli niechętni. Mówią, że życie ludzkie jest ważniejsze od psiego i nie można go narażać.

W podobnym tonie wypowiedziała się minister spraw wewnętrznych, Ana Lucía Hill Mayoral. Ostrożnie zapewniła dziennikarzy, że rząd zastanawia się, jak pomóc mieszkańcom miasteczka pochłanianego przez dziurę i dwóm psom, które do niej wpadły.

Władze bały się jednak podjąć oficjalną interwencję, ponieważ zapadlisko stale się powiększa i jest bardzo niebezpieczne. Psy były uwięzione na dnie przez kilka dni. Musiały czekać na decyzję urzędników.

- te urzędowe zapewnienia to było dla nas za mało, nie mogliśmy czekać. Te psy szczekały ze strachu od rana do nocy. Musielismy wziąć sprawy w swoije ręce - mówi Fatima.

Strażacy ruszyli na ratunek

Na szczęście Meksykanie to ludzie odważni i nie czekali na pozwolenie od wyższych władz, by ratować psy. Ochotnicy i lokalni strażacy ostrożnie podeszli do krawędzi zapadliska i spuścili się na linach do ledwo już żywych z wyczerpania psów.

Spay i jego kolega zostali ostatecznie uratowani.

Władze Meksyku otoczyły stale rosnące zapadlisko w Santa Maria Zacatepec płotem w nadziei, że to zapobiegnie wpadaniu psów do dziury.

W tej chwili przyczyny powstania zapadliska nie są znane.

Zobacz film, ukazujący meksykańskie zapadlisko:

Źródło: Mexico News Daily, abc7chicago

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

motor

Aktualności

Mężczyzna ciągnął psa za motorem, interweniowali świadkowie. Sprawa przybrała jednak nieoczekiwany obrót

Czytaj więcej >
dinozaur

Aktualności

Internet oszalał na punkcie dziwnego nagrania. Mieszkanka Florydy nie ma wątpliwości: "To był dinozaur"

Czytaj więcej >
motory

Aktualności

Muskuły, brody, grzmiące silniki i wielkie serca. Ruszył coroczny rajd charytatywny dla zwierząt

Czytaj więcej >

Aktualności

Potrącił psa i nawet się nie zatrzymał. Internauci wzięli sprawy z swoje ręce, czy pozostanie bezkarny?

Czytaj więcej >

Aktualności

Tragiczny finał wizyty u psiego fryzjera. Suczka odeszła w męczarniach, zatrważające szczegóły

Czytaj więcej >
smutek

Aktualności

Odszedł wierny przyjaciel prezydenta USA Joe Bidena. Biały Dom wydał wzruszające oświadczenie

Czytaj więcej >