Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Shiba Inu

Shiba Inu

Shiba inu to japońska rasa psów, której dosłowna nazwa może być tłumaczona jako "mały pies" lub "pies z zarośli". Jego cechą charakterystyczną jest puchate futro i nastawione trójkątne uszy. Krótka sierść może przybierać barwę czerwoną, czarną-tan oraz sezamową.

"Pieseł"
24.05.2024 11:13 Smutne wieści nadeszły nad ranem. Nie żyje "pieseł" z memów, kondolencje płyną z całego świata

Internetowa społeczność straciła jedną ze swoich ikon. Odszedł popularny pies rasy shiba inu, określany w polskim Internecie jako “pieseł”. Kabosu, jak naprawdę miała na imię suczka, była fenomenem w sieci — inspirowała twórców memów, swego czasu widniała jako logo przeglądarkowej wersji Twittera, a także stała się twarzą kryptowaluty, znanej jako Dogecoin. Na blogu poświęconym czworonogowi opublikowano wzruszające pożegnanie. 

Shiba inu spotyka swojego właściciela
06.06.2023 13:16 Shiba inu nie chciał nawiązać z nikim kontaktu, szukał kogoś innego. Jego prośby wreszcie zostały wysłuchane

Pies rasy shiba inu trafił do kalifornijskiego ośrodka adopcyjnego jako bezpański zwierzak. Spędził tam prawie miesiąc, odrzucając wszystkich chętnych do adopcji. Pracownicy ośrodka zauważyli, że nie potrafi z nikim nawiązać więzi i wielokrotnie próbował uciec. Myśleli już, że pies nigdy nie znajdzie domu, ale zmienili zdanie, kiedy pojawił się on - prawowity właściciel.Ośrodek adopcyjny WAGS Pet Adoption działający w Kaliforni w USA podzielił się uroczym filmikiem, na którym widać, jak podekscytowany pies rasy shiba inu nie posiada się z radości, kiedy do budynku wchodzi pewien mężczyzna.

Świeczka
11.06.2021 02:00 Właściciele przekazali druzgocące wieści. Nie żyje Ken, najsłynniejszy czworonożny kasjer z Japonii

Świat obiegła smutna wiadomość o śmierci najsłynniejszego psa rasy shiba inu o imieniu Ken. Najsłynniejszy kasjer ze stoiska z pieczonymi batatami przegrał nierówną walkę. Odszedł w wieku zaledwie 6 lat.Właściciele wiecznie radosnego czworonoga z Japonii z przykrością poinformowali o stracie pupila. 31 maja br. na profilu zwierzaka na Instagramie pojawiła się wzmianka dotycząca pojawienia się nagłych dolegliwości zdrowotnych.

shiba inu
07.02.2021 01:00 Nauczyli psa mówić dwa słowa. Wideo podbija sieć, można się dogadać w każdym języku

Psy komunikują się na różne sposoby. Jedne uwielbiają szczekać, inne są bardzo mimiczne, a co poniektóre potrafią nawet przynieść w pysku miskę, kiedy są głodne. Właściciele rzadko mają problemy z komunikacja ze swoimi zwierzakami. Najczęściej wiedzą, kiedy te są szczęśliwe, głodne, smutne czy chore.

Suczka ze szczeniakami
04.02.2021 01:00 Niesforne szczeniaki dały popalić mamie. W końcu żarty się skończyły, wszystko uchwyciła kamera

Macierzyństwo, wbrew powszechnemu wyobrażeniu o byciu najwspanialszym okresem w życiu każdej kobiety, w rzeczywistości bywa przepełnione trudnościami i wyzwaniami. Stwierdzenie to nie ogranicza się wyłącznie do gatunku ludzkiego, czego przykładem jest nagranie opublikowane na popularnej platformie Youtube.

Shiba inu
21.01.2021 01:00 Suczka udaje martwą, gdy ma iść do weterynarza. Jedno magiczne słowo sprawia, że "wraca do żywych"

Właścicielce suczki nazywanej Lulu omal nie pękło serce, kiedy w pierwszej chwili zobaczyła, że jej ukochany psiak rasy shiba inu nie rusza się, pomimo ciągłych nawoływań. Zwierzak wyglądał, jakby odszedł we śnie, lecz wprawne oko jego opiekunki potrafiło odróżnić prawdę od fałszu.

Mame
14.01.2021 01:00 Właścicielka poprosiła psa, by szczekał ciszej. Riposta zwierzaka rozkłada na łopatki

Pies jest nie tylko najlepszym przyjacielem człowieka, ale też jednym ze sprytniejszych gatunków zwierząt, które stąpają po naszej planecie. W zależności od wrodzonych predyspozycji istnieją rasy czworonogów, dla których nauka wydawanych poleceń nie jest karą, lecz świetną formą zabawy i okazją do pochwalenia się ukrytymi talentami.