Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Właścicielka poprosiła psa, by szczekał ciszej. Riposta zwierzaka rozkłada na łopatki
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 24.03.2022 19:04

Właścicielka poprosiła psa, by szczekał ciszej. Riposta zwierzaka rozkłada na łopatki

Mame
youtube/ guettavogel

Pies jest nie tylko najlepszym przyjacielem człowieka, ale też jednym ze sprytniejszych gatunków zwierząt, które stąpają po naszej planecie. W zależności od wrodzonych predyspozycji istnieją rasy czworonogów, dla których nauka wydawanych poleceń nie jest karą, lecz świetną formą zabawy i okazją do pochwalenia się ukrytymi talentami. 

Kobieta kazała psu ciszej szczekać

Japońska rasa psów shiba inu w ciągu ostatnich lat zdobyła wielką sympatię i uznanie w oczach miłośników czworonogów z całego świata. Nagły bum w popularności tych zwierzaków jest spowodowany nie tylko ich przesłodkim wyglądem, wiecznie uśmiechniętym pyszczkiem, ale także byciem uzdolnionym w rozśmieszaniu tłumów.  

Niezbitym przykładem tego fenomenu może być film, na którym wystąpił piesek imieniem Mame (jap. Fasolka). Został on wyemitowany podczas jednego z programów rozrywkowych w japońskiej telewizji, gdzie tamtejsi celebryci komentują przedstawiane im treści. Kiedy shiba inu pokazał swój popisowy numer, wszyscy w studiu niemal popłakali ze śmiechu, nie wierząc, co wyrabia komiczny futrzak.

Na samym początku możemy zobaczyć i usłyszeć, że Mame siedzi przed swoją właścicielką i wydaje z siebie donośne dźwięki. Wtedy opiekunka prosi go łagodnym głosem, aby nieco ściszył swój głos. Czy psiak posłuchał się kobiety i posłusznie przestał tak głośno szczekać?

Przesłodki Mame prawie natychmiast spełnił jej prośbę i co prawda dalej szczekał, ale tym razem nieco ciszej. Po chwili kobieta ponownie zażądała, by zwierzak obniżył ton. Dla psa to żaden problem. Shiba inu stosuje się do każdej kolejnej komendy, aż w końcu może jedynie szczekać szeptem!

Nagranie transmisji krąży po sieci od 8 lat i w tym czasie zostało wielokrotnie powielone i opublikowane na różnych portalach oraz mediach społecznościowych. Pod wyłącznie jednym z filmów nazbierało się już ponad 11 milionów wyświetleń, choć oczywiście całkowita liczba widzów musi być znacznie większa.

Okazuje się jednak, że wiele osób nie zna ciekawostki dotyczącej psów pochodzących z Kraju Kwitnącej Wiśni. Co sprawia, że te zwierzaki szczekają w tak zabawny sposób?

Dlaczego shiba inu tak dziwnie szczekają?

Szczekanie psów należących do owej rasy różni się od dźwięku, który wydaje z siebie reszta czworonogów. Zazwyczaj przypomina on bardziej skrzeczenie, a nawet miauczenie kota, przez co często nazywa się shibę inu "kotem wśród psów". 

Aż trudno uwierzyć, że jeden szczekający piesek skradł serca tak wielu osób. Przykro jednak nam się robi na myśl, że zaskakujący Mame może już dłużej nie szczekać dla swojej właścicielki. Choć nie wiemy, ile lat miał w momencie swojego "debiutu", rasa ta zazwyczaj dożywa maksymalnie 15 lat. 

Zobacz nagranie: