Swiatzwierzat.pl
policja

youtube.com / Rzeczpospolita Polska

Właściciel zamknął psy w samochodzie i zniknął. Przechodnie nie zostali obojętni

11 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Przez Polskę przewala się fala upałów. Policja już apelowała do wszystkich rodziców i właścicieli psów, by nie zostawiali dzieci ani czworonogów w samochodach na słońcu, bo to dla nich śmiertelnie niebezpieczne. Czy sytuacja, do której doszło w Gnieźnie, świadczy o tym, że Polacy wzięli sobie apel Policji do serc?

W Gnieźnie przy ul. Św. Wojciecha stanął kamper. Początkowo nie budził niczyjego zainteresowania, a czasem jednak przechodnie dostrzegli, że w środku siedzą dwa psy, a kierowcy nigdzie nie widać.

Lusia

Kolejny sukces inspektorów OTOZ Animals. Zerwali suczkę z 50 cm łańcucha, nadali jej imię Lusia

CZYTAJ DALEJ

Przechodnie nie pozostali obojętni

Żar lał się z nieba niemiłosierny. Na szczęście, tym razem świadkowie nie pozostali obojętni. Wezwano policję, by uwolniła z potrzasku zwierzaki, zanim ugotują się w samochodzie na śmierć.

Sytuacja rozwiązała się sama - właściciel kampera zjawił się jeszcze przed przyjazdem policjantów. Najwidoczniej zaplanował tylko krótki postój, który z jakichś przyczyn nieco się wydłużył.

Cieszy jednak reakcja przechodniów, którzy - być może po apelu Polskiej Policji sprzed kilku dni - zachowali czujność i zadzwonili pod numer alarmowy, gdy uznali, że zamkniętym w samochodzie i pozostawionym bez opieki psom grozi realne niebezpieczeństwo.

Auto nagrzewa się błyskawicznie

Polska Policja apelowała do wszystkich Polaków, by w czasie letnich upałów uważali, by się nie przegrzać, a także zwracali uwagę na stan mijanych na ulicach ludzi i zwierząt. Przypominała, że obywatel ma obowiązek pomagać ludziom i zwierzętom w potrzebie.

- Temperatura w pozostawionym na słońcu aucie rośnie bardzo szybko. Czasem wydaje nam się, że wychodzimy z auta na krótko, a po paru minutach wracamy do istnego pieca. Należy pamiętać, by w żadnym wypadku nie pozostawiać w nagrzanym samochodzie dzieci ani zwierząt bez wody i opieki - mówi Anna Osińska, oficer prasowy gnieźnieńskiej Policji.

Mamy obowiązek reagować

Kiedy zobaczą Państwo dziecko lub psa zamknięte w nagrzanym aucie i pozostawione bez opieki, powinni Państwo zadzwonić pod numer 997 lub 112 i poinformować o sprawie. Warto też poszukać stróża lub ochroniarza odpowiedzialnego za parking i poinformować go o zdarzeniu.

W skrajnych przypadkach, gdy dziecko lub zwierzę przejawia widome oznaki osłabienia czy przegrzania, mają Państwo prawo otworzyć samochód i wyciągnąć z niego ofiarę upałów.

Jeśli nie da się otworzyć auta, można nawet wybić szybę. Należy wybijać szybę jak najdalej od dziecka czy psa, by odłamki szkła go nie poraniły.

Źródło: epoznan.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

motor

Aktualności

Mężczyzna ciągnął psa za motorem, interweniowali świadkowie. Sprawa przybrała jednak nieoczekiwany obrót

Czytaj więcej >
dinozaur

Aktualności

Internet oszalał na punkcie dziwnego nagrania. Mieszkanka Florydy nie ma wątpliwości: "To był dinozaur"

Czytaj więcej >
motory

Aktualności

Muskuły, brody, grzmiące silniki i wielkie serca. Ruszył coroczny rajd charytatywny dla zwierząt

Czytaj więcej >

Aktualności

Potrącił psa i nawet się nie zatrzymał. Internauci wzięli sprawy z swoje ręce, czy pozostanie bezkarny?

Czytaj więcej >

Aktualności

Tragiczny finał wizyty u psiego fryzjera. Suczka odeszła w męczarniach, zatrważające szczegóły

Czytaj więcej >
smutek

Aktualności

Odszedł wierny przyjaciel prezydenta USA Joe Bidena. Biały Dom wydał wzruszające oświadczenie

Czytaj więcej >