Swiatzwierzat.pl
Straż Miejska

Straż Miejska m. st. Warszawy

Warszawa: Kot uwięziony w rurze wzywał pomocy. Sąsiedzi spuszczali mu na sznurku wodę i jedzenie

10 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Długi czerwcowy weekend skończył się fatalnie dla pewnego ciekawskiego zwierzaka, który postanowił pozwiedzać jeden z budynków mieszkalnych na warszawskiej Ochocie. Eskapada futrzastego miłośnika adrenaliny zakończyła się pułapką bez wyjścia.

W miniony poniedziałek z funkcjonariuszami skontaktowali się zaniepokojeni warszawiacy, którzy donieśli, że od sobotniego wieczoru przy ul. Wiślickiej słyszą dramatyczne miauczenie wydobywające się z żeliwnej rury odprowadzającej wodę deszczową pod schodami. Zwierzak wzywał pomocy, nie mogąc wydostać się z potrzasku.

Kocia ciekawość nie zna granic

Aby uwolnić zakleszczone stworzenie, potrzebna była pomoc ze strony administracji budynku. Niestety, przez długi weekend była ona nieczynna.

Na szczęście dla pechowego kota z pomocą przyszli mu lokatorzy. Sąsiedzi okazali mu wielkie serce. Jak informują strażnicy miejscy, przez dwie doby spuszczali mu na sznurku wodę i jedzenie.

W poniedziałkowy ranek do akcji wkroczyli strażnicy miejscy z Ekopatrolu. W trakcie interwencji ustalono, że zwierzak utknął na głębokości około 3 metrów, gdzie rura skręcała w stronę budynku.

Wyżerka w lesie

Rodzina jeleni wpadła na podwieczorek do wiewiórki. Słodkie wideo chwyta za serce

CZYTAJ DALEJ

Mruczek znów zakosztował wolności

Dostęp do zwierzaka był utrudniony, dlatego zdecydowano o wezwaniu pracowników administracji budynku oraz strażaków. Akcja ratownicza przebiegała równolegle w dwóch miejscach.

Konieczne było wykucie otworu, by można było dostać się do środka. Pracownicy administracji otworzyli piwnicę i rozpoczęli kucie podłogi w okolicach studzienki, gdzie znajdował się nieszczęsny kociak. W dotarciu do mruczka pomogli im strażacy z 3. Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, którzy dołączyli do akcji ratowniczej - wyjaśnił Jerzy Jabraszko ze Straży Miejskiej.

Ostatecznie biało-rudy kociak został uratowany. Był zziębnięty i przemoczony, ale nareszcie bezpieczny.

Wszędobylskiego gagatka umieszczono w transporterze Ekopatrolu i przewieziono do schroniska Na Paluchu, gdzie czeka na kochający dom.

Zobacz zdjęcia:

Uratowany kotek
null

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!



Podobne artykuły

Koty

Kamera uchwyciła przezabawną scenę zazdrości. Mruczek nie pozwala kobiecie zawołać drugiego kota

Czytaj więcej >
facebook/TOZ Opole

Koty

Właścicielka pseudohodowli przetrzymywała ponad 50 kotów. W końcu zostały interwencyjnie odebrane

Czytaj więcej >
OSP

Koty

Strażacy są u niej co miesiąc. Niezwykły problem mieszkanki Piątnicy

Czytaj więcej >

Koty

Makabryczne znalezisko w Wielkopolsce. Ktoś porzucił nowo narodzone kocięta przy placu zabaw

Czytaj więcej >
koty w ścianie

Koty

Dzień na budowie zmienił się w akcję ratunkową. Spod młota do burzenia sypały się... koty

Czytaj więcej >
Niezwykły mruczek

Koty

Romantyczny mruczek podbija serca internautów. Jest pokryty plamkami w nietypowym kształcie

Czytaj więcej >