Swiatzwierzat.pl > Koty > Właściciel kotka trafił do aresztu. Gdyby nie policjant, finał byłby tragiczny
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 21.09.2022 13:37

Właściciel kotka trafił do aresztu. Gdyby nie policjant, finał byłby tragiczny

Kotek adoptowany przez policjanta
policja.gov.pl

Zatrzymaniem 54-latka zakończyła się interwencja policjantów z żywieckiej komendy. Ujęty mężczyzna został tymczasowo aresztowany, jednak pod swoją nieobecność należący do niego kociak pozostał bez opieki. Jeden z funkcjonariuszy postanowił wziąć sprawy w swoje ręce.

54-letni mieszkaniec Żywca (woj. małopolskie), grożąc nożem okradł 66-latka. Za popełnione przestępstwo został ukarany i najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami policyjnego aresztu. Nie przewidział, że konsekwencje jego czynu odbiją się na niewinnym zwierzęciu.

Malutki kotek został bez opiekuna

Kociątku należącemu do sprawcy rozboju groził pobyt w schronisku. Właściciel nie miał nikogo, komu mógłby przekazać pupila na czas swojej nieobecności.

Jak łatwo się domyślić, pobyt w schronisku powoduje u zwierząt olbrzymi stres i może zapoczątkować wiele problemów behawioralnych. Ma także niekorzystny wpływ na układ immunologiczny i co za tym idzie – na cały organizm. Aby oszczędzić kociakowi życiowej traumy, jego losem zainteresował się technik kryminalistyki z żywieckiej komendy Policji, który wykonywał czynności przy tym zdarzeniu.

Gdyby nie policjant, kotek trafiłby do schroniska

Ku zdumieniu pozostałych pracowników komendy, funkcjonariusz policji podjął decyzję o adopcji zwierzęcia. Kotek, a właściwie kotka, został zabrany do jego domu, gdzie trafiła prosto w ręce córeczki policjanta.

Nowa członkini rodziny otrzymała imię Kućka i sądząc po zdjęciach opublikowanych na stronie policji, może liczyć na mnóstwo czułości ze strony swojej młodej pani.

Kotek adoptowany przez policjanta
67-725190

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: policja