Swiatzwierzat.pl
Kotek adoptowany przez policjanta

policja.gov.pl

Właściciel kotka trafił do aresztu. Gdyby nie policjant, finał byłby tragiczny

21 Września 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Zatrzymaniem 54-latka zakończyła się interwencja policjantów z żywieckiej komendy. Ujęty mężczyzna został tymczasowo aresztowany, jednak pod swoją nieobecność należący do niego kociak pozostał bez opieki. Jeden z funkcjonariuszy postanowił wziąć sprawy w swoje ręce.

54-letni mieszkaniec Żywca (woj. małopolskie), grożąc nożem okradł 66-latka. Za popełnione przestępstwo został ukarany i najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami policyjnego aresztu. Nie przewidział, że konsekwencje jego czynu odbiją się na niewinnym zwierzęciu.

Malutki kotek został bez opiekuna

Kociątku należącemu do sprawcy rozboju groził pobyt w schronisku. Właściciel nie miał nikogo, komu mógłby przekazać pupila na czas swojej nieobecności.

Jak łatwo się domyślić, pobyt w schronisku powoduje u zwierząt olbrzymi stres i może zapoczątkować wiele problemów behawioralnych. Ma także niekorzystny wpływ na układ immunologiczny i co za tym idzie – na cały organizm. Aby oszczędzić kociakowi życiowej traumy, jego losem zainteresował się technik kryminalistyki z żywieckiej komendy Policji, który wykonywał czynności przy tym zdarzeniu.

Królowa Elżbieta II i corgi

Królowa Elżbieta II tuż przed śmiercią złamała rodzinną tradycję. Zrobiła to z miłości do zwierząt

CZYTAJ DALEJ

Gdyby nie policjant, kotek trafiłby do schroniska

Ku zdumieniu pozostałych pracowników komendy, funkcjonariusz policji podjął decyzję o adopcji zwierzęcia. Kotek, a właściwie kotka, został zabrany do jego domu, gdzie trafiła prosto w ręce córeczki policjanta.

Nowa członkini rodziny otrzymała imię Kućka i sądząc po zdjęciach opublikowanych na stronie policji, może liczyć na mnóstwo czułości ze strony swojej młodej pani.

Kotek adoptowany przez policjanta

67-725190

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

TOP 10 najniebezpieczniejszych zwierząt świata. Numer jeden zabija z zimną krwią

Najniebezpieczniejsze zwierzęta świata mogą wyglądać naprawdę niepozornie. Wręcz przeciwnie - mogą być małe, wyglądać uroczo bądź wcale nie uchodzić za drapieżniki. Przedstawiamy 10 najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. (Fot. SGreys, canva.com)

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: policja

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Koty

Bezpański kot macha do każdego, kto odwiedza schronisko. W jego oczach wciąż tli się nadzieja

Czytaj więcej >

Koty

Zamarznięta kotka nie dawała żadnych oznak życia. Lekarze zrobili wszystko, by ją ocalić

Czytaj więcej >

Koty

Carole Baskin z "Króla tygrysów" zamordowała męża? Po latach wyszło na jaw, co stało się naprawdę

Czytaj więcej >

Koty

Ile Twój zwierzak ma lat? Wiek kota w przełożeniu na ludzkie lata

Czytaj więcej >

Koty

Kot drapie i gryzie dywan bez przerwy. Tylko on jeden wie, co grozi jego rodzinie

Czytaj więcej >

Koty

Dlaczego koty boją się ogórków? Naukowcy coraz bliżej wyjaśnienia

Czytaj więcej >