Swiatzwierzat.pl
Szczeniak i koty

youtube/The Fluffiest

Szczeniak owczarka niemieckiego pierwszy raz widzi kocięta. Właściciel nagrał niezwykłą scenę

21 Września 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Jak zareagują koty i psy, które po raz pierwszy widzą przedstawicieli drugiego gatunku? Opiekunowie szczeniaka owczarka niemieckiego oraz kociej rodziny postanowili rozwiać wątpliwości, publikując w sieci nagranie z ich pierwszego spotkania. Poziom słodyczy wybił poza skalę!

Właściciele owczarka niemieckiego postanowili poznać pupila z nowymi członkami rodziny, a dokładniej czterema kocięta pozostającymi pod opieką ich mamy. Szczeniak był, delikatnie mówiąc, bardzo zdziwiony. Wideo we wspaniały sposób ukazuje, jak udało im się dojść do porozumienia.

Owczarek zbliżył się do nowo narodzonych kociąt

Piesek widoczny na filmie jest nadal bardzo młody. Dopiero uczy się życia i poznaje swoje otoczenie, dlatego niekiedy nie zdaje sobie sprawy ze swoich rozmiarów i niezgrabnych ruchów. Mimo to, właściciele uznali, że to najwyższy czas, by poznał gromadkę malutkich mruczków. Na szczęście interwencja nie była konieczna.

Owczarek niemiecki z początku był nieco zaskoczony nową sytuacją i nie wiedział, w jaki sposób się zachowywać, by nie zarobić w pysk kocią łapką. Uważnie obserwował koty z daleka, po czym zaczął je obwąchiwać. Przy niewielkiej pomocy swojej pani dostał się na łóżko, gdzie dostąpił zaszczytu zbliżenia się do kociaków.

Gdy pupile się poznały, wydarzyło się coś niesamowitego. Owczarek polizał swoją przyjaciółkę po głowie i pomimo swojego młodego wieku, zrozumiał, że kociej rodzinie należy się ochrona. Instynktownie ułożył się za plecami kotki, przyjmując rolę strażnika. Co za przesłodki widok!

zdjęcie ilustracyjne: kot

Kot nie służy do głaskania. Dlaczego mruczek nie jest pieszczotliwy?

CZYTAJ DALEJ

Szczenięca socjalizacja

Owczarek niemiecki to pies, którego można by opisać następującymi epitetami: posłuszny, inteligentny, uważny, ciekawy, lojalny, pewny siebie oraz czujny. Nic więc dziwnego, że wielu miłośników zwierząt marzących o własnym pupilu postanawia adoptować osobniki właśnie tej konkretnej rasy. Zanim jednak zdecydujemy się na powiększenie rodziny, należy mieć świadomość, że tresurę podopiecznego należy rozpocząć już w wieku kilku tygodni - im wcześniej, tym lepiej!

Szkolenie szczeniaka to istotny element wychowania pupila. Twój pies musi opanować niezbędne umiejętności, które będą niezmiernie przydatne w jego dalszym życiu. Tyczy się to także nawiązywania kontaktu z innymi zwierzętami. Wychowywanie szczenięcia z innymi psami bądź kotami zwiększy szanse na to, że w przyszłości staną się nierozłącznymi przyjaciółmi.

Należy mieć pełną świadomość, że niedostateczna socjalizacja szczeniaka może mieć negatywne, a czasem tragiczne skutki w okresie dorosłości. Szczeniak, który nie został poddany odpowiedniej socjalizacji, uwzględniającej specyfikę rasy, którą reprezentuje, będzie w przyszłości narażony na lęki, fobie i nadmierny stres co może odbić się na środowisku, w którym żyje i osobach, z którymi przebywa. 

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

DK IMAGES/Science Photo Library/East News

Kocie rasy o kręconej sierści. Włosy zakończone loczkami upodabniają je do owieczek

Jednokolorowe, łaciate, pręgowane, szylkretowe. Wyróżnia się aż 15 różnych kolorów włosów u kotów. Choć odcienie ich sierści łączą się w niepowtarzalne kompozycje, rzadko wspomina się o mruczkach z nietypową strukturą futra. Oto kocie rasy z kręconą, falistą i kędzierzawą sierścią. Są one dowodem na to, że natura lubi zaskakiwać - i to bardzo!

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: youtube/The Fluffiest

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Czy sprzedasz swojego psa? Poruszający eksperyment społeczny przywraca wiarę w ludzi

Czytaj więcej >

Psy

Film z lecznicy dla zwierząt trafił do sieci. Pokazali, jak weterynarz traktuje swoich pacjentów

Czytaj więcej >

Psy

Czego pies chce, gdy puszcza oczko? Miłość kryje się w najprostszych gestach

Czytaj więcej >

Psy

Biegacz zobaczył psa uwięzionego pod głazami. Nie było czasu do stracenia, zbliżał się przypływ

Czytaj więcej >

Psy

Kobieta bez chwili namysłu rzuciła się do wzburzonego morza. Ryzykowała życiem dla ukochanego psa

Czytaj więcej >

Psy

Liczba psów, jaką widzisz na obrazku, zdradzi twój wiek mentalny. Ilu się doliczyłeś?

Czytaj więcej >