Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Szczeniak owczarka niemieckiego pierwszy raz widzi kocięta. Właściciel nagrał niezwykłą scenę
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 21.09.2022 10:38

Szczeniak owczarka niemieckiego pierwszy raz widzi kocięta. Właściciel nagrał niezwykłą scenę

Szczeniak i koty
youtube/The Fluffiest

Jak zareagują koty i psy, które po raz pierwszy widzą przedstawicieli drugiego gatunku? Opiekunowie szczeniaka owczarka niemieckiego oraz kociej rodziny postanowili rozwiać wątpliwości, publikując w sieci nagranie z ich pierwszego spotkania. Poziom słodyczy wybił poza skalę!

Właściciele owczarka niemieckiego postanowili poznać pupila z nowymi członkami rodziny, a dokładniej czterema kocięta pozostającymi pod opieką ich mamy. Szczeniak był, delikatnie mówiąc, bardzo zdziwiony. Wideo we wspaniały sposób ukazuje, jak udało im się dojść do porozumienia.

Owczarek zbliżył się do nowo narodzonych kociąt

Piesek widoczny na filmie jest nadal bardzo młody. Dopiero uczy się życia i poznaje swoje otoczenie, dlatego niekiedy nie zdaje sobie sprawy ze swoich rozmiarów i niezgrabnych ruchów. Mimo to, właściciele uznali, że to najwyższy czas, by poznał gromadkę malutkich mruczków. Na szczęście interwencja nie była konieczna.

Owczarek niemiecki z początku był nieco zaskoczony nową sytuacją i nie wiedział, w jaki sposób się zachowywać, by nie zarobić w pysk kocią łapką. Uważnie obserwował koty z daleka, po czym zaczął je obwąchiwać. Przy niewielkiej pomocy swojej pani dostał się na łóżko, gdzie dostąpił zaszczytu zbliżenia się do kociaków.

Gdy pupile się poznały, wydarzyło się coś niesamowitego. Owczarek polizał swoją przyjaciółkę po głowie i pomimo swojego młodego wieku, zrozumiał, że kociej rodzinie należy się ochrona. Instynktownie ułożył się za plecami kotki, przyjmując rolę strażnika. Co za przesłodki widok!

Szczenięca socjalizacja

Owczarek niemiecki to pies, którego można by opisać następującymi epitetami: posłuszny, inteligentny, uważny, ciekawy, lojalny, pewny siebie oraz czujny. Nic więc dziwnego, że wielu miłośników zwierząt marzących o własnym pupilu postanawia adoptować osobniki właśnie tej konkretnej rasy. Zanim jednak zdecydujemy się na powiększenie rodziny, należy mieć świadomość, że tresurę podopiecznego należy rozpocząć już w wieku kilku tygodni - im wcześniej, tym lepiej!

Szkolenie szczeniaka to istotny element wychowania pupila. Twój pies musi opanować niezbędne umiejętności, które będą niezmiernie przydatne w jego dalszym życiu. Tyczy się to także nawiązywania kontaktu z innymi zwierzętami. Wychowywanie szczenięcia z innymi psami bądź kotami zwiększy szanse na to, że w przyszłości staną się nierozłącznymi przyjaciółmi.

Należy mieć pełną świadomość, że niedostateczna socjalizacja szczeniaka może mieć negatywne, a czasem tragiczne skutki w okresie dorosłości. Szczeniak, który nie został poddany odpowiedniej socjalizacji, uwzględniającej specyfikę rasy, którą reprezentuje, będzie w przyszłości narażony na lęki, fobie i nadmierny stres co może odbić się na środowisku, w którym żyje i osobach, z którymi przebywa. 

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: youtube/The Fluffiest