Swiatzwierzat.pl
Psy

facebook/The Adventures of Bridget and Louie

Przerażone psy nie mogą przestać się przytulać. Mają tylko nadzieję, że nikt ich nie skrzywdzi

20 Września 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Bridget i Louie zostały porzucone w schronisku przez żadnego konkretnego powodu. Przerażone psy przywarły do siebie ze strachu, niepewne, co przyniesie im przyszłość. Nie wiedziały, że zaledwie dzień później rozpoczną swoją podróż ku nowemu życiu.

Oswojenie i obdarzenie zaufaniem psa to przełomowa chwila w życiu każdego człowieka. Niestety każdego roku w Polsce i na świecie, w wyniku niezrozumienia potrzeb oraz charakteru rasy, domy tracą setki amstaffów, pitbulli i bullterierów. Pracownicy schroniska dla bezdomnych zwierząt Montgomery County w Conroe w Teksasie pragnęli odczarować mity na temat tych psiaków, opowiadając poruszającą historię dwóch czworonogów - Bridget i Louie.

Niechciane psy tuliły się do siebie ze strachu. Nie miały już nikogo innego na świecie

Zwierzęta zostały sfotografowane w pierwszym tygodniu pobytu w przytulisku. Oba zmagały się z nieleczonym świerzbem, a stan ich zdrowia nie pozostawiał wątpliwości, że poważnie zaniedbano ich potrzeby.

frightened-pit-bulls-clung-together-at-shelter-get-brighter-future-1

W dodatku Louie, mniejszy, czarny pies, nosił metalową obrożę z kolczatką, zaś górne zęby Bridget były oszlifowane aż do dziąseł. Najprawdopodobniej wynikało to z gryzienia łańcucha, choć niewykluczone, że suczka była wykorzystywana jako przynęta podczas walk psów.

louie-collar

frightened-pit-bulls-clung-together-at-shelter-get-brighter-future-3

Całe szczęście wkrótce zwierzęta zmieniły schroniskowy boks na tymczasowy dom. Dwa doświadczone przez życie pitbulle zamieszkały pod jednym dachem ze swoją przybraną mamą i tatą.

Jeż

Jeże masowo giną pod kołami samochodów. Czy można temu zapobiec?

CZYTAJ DALEJ

Jedno się kończy, a drugie zaczyna

Pierwszą rzeczą, jaką Bridget i Louie zrobili po wprowadzeniu się do nowego domu, było zajęcie wygodnej kanapy. Zwierzaki tak bardzo pokochały miękkie posłanie, że prawie w ogóle z niej nie schodziły!

Czworonogi zaprzyjaźniły się także ze swoimi przybranymi braćmi. W licznym gronie są przeszczęśliwe i uwielbiają wspólnie wygrzewać się na werandzie. Wtedy ogon Bridget nie przestawał machać, bez względu na to, ile zdjęć zrobiła jej przybrana mama.

Dwa pitbulle podzieliły los wielu zwierzaków branych "na tymczas" i zostały ze swoją rodziną na stałe. Pomimo upływu lat, nadal kochają swoje towarzystwo i są nierozłączne. Dzięki staraniom wszystkich osób zaangażowanych w adopcję ich przyszłość wygląda zdecydowanie jaśniej!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

DK IMAGES/Science Photo Library/East News

Kocie rasy o kręconej sierści. Włosy zakończone loczkami upodabniają je do owieczek

Jednokolorowe, łaciate, pręgowane, szylkretowe. Wyróżnia się aż 15 różnych kolorów włosów u kotów. Choć odcienie ich sierści łączą się w niepowtarzalne kompozycje, rzadko wspomina się o mruczkach z nietypową strukturą futra. Oto kocie rasy z kręconą, falistą i kędzierzawą sierścią. Są one dowodem na to, że natura lubi zaskakiwać - i to bardzo!

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: The Dodo

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Będzie licencja na posiadanie psa? Politycy mają zająć się propozycją zmian w prawie

Czytaj więcej >

Psy

Pies wzięty ze schroniska ratuje życie właścicielowi. Nie opuścił go nawet w najczarniejszej godzinie

Czytaj więcej >

Psy

W głowie się nie mieści, co stało się z ciałem pitbulla. Nikt nie miał odwagi choćby go dotknąć

Czytaj więcej >

Psy

50 psów umierało z głodu. Koszmar w pseudohodowli nowofundlandów trwał od lat

Czytaj więcej >

Psy

Czy sprzedasz swojego psa? Poruszający eksperyment społeczny przywraca wiarę w ludzi

Czytaj więcej >

Psy

Film z lecznicy dla zwierząt trafił do sieci. Pokazali, jak weterynarz traktuje swoich pacjentów

Czytaj więcej >