Swiatzwierzat.pl
Z ostatniej chwili

Świat Zwierząt

Włamanie do schroniska dla zwierząt. Złodzieje zabrali wszystko, nie zostawili nawet złotówki

10 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Wolontariusze i pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie przekazali oburzającą informację. Dotyczy ono włamania na teren placówki, w wyniku którego zniknęły wszystkie pieniądze z pogotowia kasowego. Nieznani sprawcy kradzieży wybrali karygodny sposób na szybkie wzbogacenie się kosztem potrzebujących stworzeń.

Złodzieje z Wielkopolski i okolic przechodzą samych siebie, wymyślając coraz to nowsze metody rabunków. Bandyci włamali się do schroniska w Koninie pod osłoną nocy i zabrali wszystkie środki przeznaczone na leczenie i opiekę nad czworonożnymi podopiecznymi, a także odrestaurowanie placówki.

Włamanie do schroniska dla zwierząt w Koninie

Jak wynika z wpisu opublikowanego na Facebooku, do zdarzenia doszło w nocy z 29 na 30 maja. Zwyrodnialcy zaczekali do momentu, aż obiekt pozostanie bez nadzoru, po czym zburzyli ścianę budynku, aby dostać się do pomieszczenia biurowego.

Jak zdradzają pracownicy, z kasetki zabezpieczonej zamkiem zniknęło dokładnie 3,7 tys. złotych z darowizny gotówkowej. To wszystkie pieniądze, jakimi na obecną chwilę dysponowali.

Schronisko jest obecnie w trakcie remontu kuchni i kociarni. W obliczu zaistniałej sytuacji pracownicy nie są w posiadaniu środków, za które mogliby kupić niezbędne materiały budowlane.

We wpisie zaznaczono, że sprawa została zgłoszona na policję. Konińskie służby zabezpieczyły nagranie z monitoringu. Trwa postępowanie w celu ustalenia sprawcy.

Siostry

Meksyk: 28-latka w śpiączce po ataku krokodyla. W jej obronie stanęła siostra bliźniaczka

CZYTAJ DALEJ

Wolontariusze i pracownicy schroniska aż kipią ze złości

Opiekunowie pokrzywdzonych psów i kotów odnieśli się do skandalicznego zdarzenia, nie szczędzącym przy tym mocnych słów. W ich wypowiedzi wybrzmiewa niepohamowany żal, rezygnacja i oburzenie.

- Jak można być takim BYDLAKIEM i zrobić coś takiego?! Dla nas jest to niewyobrażalne i przerażające. Nie można takiej osoby nazwać CZŁOWIEKIEM - skomentowali incydent w sieci. - Chcielibyśmy, abyś TY - ZŁODZIEJU wiedział, że okradłeś bezbronne, bezdomne zwierzęta, NIE NAS! My robimy wszystko, aby poprawić warunki naszym podopiecznym, aby było im tu dobrze a przychodzi taki BYDLAK i zabiera WSZYSTKO!!! - napisano.

W trosce o zwierzęta przebywające w schronisku uruchomiono specjalną zbiórkę pieniężną za pośrednictwem platformy pomagam.pl. Link do niej znajduje się tutaj. Każdy grosz się liczy, dlatego serdecznie zachęcamy do dołożenia swojej, nawet niewielkiej, cegiełki.

- Bardzo prosimy Państwa o wsparcie. Brakuje nam już sił... Musimy znów liczyć na Państwa dobre serce! - apelują pracownicy schroniska.

Zobacz zdjęcie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

motor

Aktualności

Mężczyzna ciągnął psa za motorem, interweniowali świadkowie. Sprawa przybrała jednak nieoczekiwany obrót

Czytaj więcej >
dinozaur

Aktualności

Internet oszalał na punkcie dziwnego nagrania. Mieszkanka Florydy nie ma wątpliwości: "To był dinozaur"

Czytaj więcej >
motory

Aktualności

Muskuły, brody, grzmiące silniki i wielkie serca. Ruszył coroczny rajd charytatywny dla zwierząt

Czytaj więcej >

Aktualności

Potrącił psa i nawet się nie zatrzymał. Internauci wzięli sprawy z swoje ręce, czy pozostanie bezkarny?

Czytaj więcej >

Aktualności

Tragiczny finał wizyty u psiego fryzjera. Suczka odeszła w męczarniach, zatrważające szczegóły

Czytaj więcej >
smutek

Aktualności

Odszedł wierny przyjaciel prezydenta USA Joe Bidena. Biały Dom wydał wzruszające oświadczenie

Czytaj więcej >