Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Widok z bocianiego gniazda robi wrażenie. Tylko pozazdrościć
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 24.06.2024 07:00

Widok z bocianiego gniazda robi wrażenie. Tylko pozazdrościć

bocianie gniazdo
fot. canva/ hatipoglu

Kto powiedział, że tylko ludzie mogą cieszyć się luksusowymi widokami z okien swoich mieszkań? W Nowym Targu bociany udowodniły, że ptasi gust jest równie wyrafinowany. Te sprytne zwierzęta znalazły sobie niecodzienne miejsce na założenie gniazda, na dodatek z widokiem, za który wielu deweloperów dałoby się pokroić. 

Bocianie gniazdo z oszałamiającym widokiem

Kto z nas nie marzy o mieszkaniu z widokiem na najpiękniejsze zakątki ulubionej okolicy? Właśnie taki luksusowy apartament bez płacenia czynszu mają bociany! Te sprytne ptaki wybierają najlepsze lokalizacje, budując swoje gniazda na dachach domów, słupach energetycznych, a nawet specjalnych platformach przygotowanych przez ludzi. Dzięki temu mają nie tylko panoramiczny widok na okolicę, ale także darmowy dostęp do światła słonecznego i wiatru, które tylko podnoszą standard zajmowanego lokum.

Bociany z Nowego Targu postanowiły osiedlić się w wyjątkowym miejscu. Wiele ludzi zazdrości ptakom takiej lokalizacji. Deweloperzy gdyby tylko mogli, chętnie przejęliby tę działkę. Mieszkania z taką panoramą sprzedałyby się na pniu. Na razie jednak w pewnej części należy ona tylko do bocianiej rodziny.

Alarm w wakacyjnym raju Polaków. Rekin pojawił się przy brzegu wyspy Gorszej niespodzianki od dziewczyny nie mógł dostać. Po tym musiał się z nią rozstać

Bociany wybrały niezwykłe miejsce na swój dom

Ptaki postanowiły osiedlić się na stacji benzynowej. Oczywiście wybrały jej najwyższy punkt, czyli słup z cenami paliw. Bocianom mimo pozornie wąskiej platformy udało się zbudować na nim trwałe gniazdo i założyć rodzinę. Takiego widoku można im jedynie pozazdrościć.

bocianie gniazdo
fot. facebook/ Tatromaniak

Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce na gniazdo? Z jednej strony bociany mają panoramiczny widok na piękne góry, a z drugiej — strategiczne miejsce obserwacyjne na stacji benzynowej, gdzie zawsze coś się dzieje. Dzięki temu mogą cieszyć się nie tylko pięknymi krajobrazami, ale także ludzkim ruchem, który stanowi dla nich ciekawą rozrywkę. 

Wzajemna korzyść. Bociany stały się lokalną atrakcją

Przedsiębiorcy są zachwyceni obecnością bocianów. Dzięki zwierzętom na stacji zwiększył się ruch. Ludzie specjalnie przyjeżdżają zatankować swoje samochody, aby móc z bliska podziwiać ptasią rodzinę. Tamtejsze gniazdo stało się obecnie jedną z częściej fotografowanych atrakcji Tatr.

Ta bociana rodzina nie musi martwić się o czynsz, a ich jedynymi kosztami są materiały na budowę gniazda, które z łatwością znajdują w okolicy. Codzienne wschody i zachody słońca z widokiem na Tatry z pewnością dodają uroku ich codziennemu życiu. Co więcej, lokalizacja na szyldzie stacji benzynowej gwarantuje ptakom stały przepływ informacji i ciekawych obserwacji. Mogą śledzić, kto tankuje, jakie samochody są obecnie w modzie, a także jak zmienia się ruch w mieście oraz kto najczęściej odwiedza nasze polskie góry.

Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?