Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Nastolatkowie obrzucili cegłami jaja łabędzicy. Po kilku tygodniach zmarła: "Z żalu pękło jej serce"
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 30.07.2022 15:15

Nastolatkowie obrzucili cegłami jaja łabędzicy. Po kilku tygodniach zmarła: "Z żalu pękło jej serce"

Łabądź canva PRO
fot. Marika Bayer-Thaele, canva.com

Po tym jak grupka nastolatków obrzuciła jej gniazdo cegłami, łabędzica zmarła z żalu. Okrucieństwo ludzi okazało się dla niej zgubne. Czy ten piękny ptak zasłużył na takie cierpienie?

Do dramatycznej sytuacji doszło w Kearsley w brytyjskim hrabstwie Greater Manchester. Cała historia była na tyle poruszająca, że zainteresowały się nią media. Według aktywistów łabędzica odeszła z powodu "złamanego serca".

Nastolatkowie obrzucili jej gniazdo kamieniami

Łabędzie to piękne ptaki, które przez większość osób traktowane są z podziwem i wyjątkową troską. Mimo to nawet one narażone są na ataki wandali. Dla tej łabędzicy nieodpowiedzialne zachowanie nastolatków skończyło się śmiercią.

20 maja w jednym z miast w Wielkiej Brytanii grupka chłopców miała celować cegłami i kamieniami w gniazdo łabędzi. W efekcie rozbili jaja pięknych ptaków i całkowicie zrujnowali ich "dom". Z sześciu jaj przetrwało tylko jedno.

Łabędzica zmarła z żalu

Minęło kilka tygodni, a samiec opuścił gniazdu. Według specjalistów powodem był stres, związany z minionymi wydarzeniami. Wtedy łabędzica została całkiem sama. Warto tu dodać, że zwykle ptaki te łączą się w pary na całe życie. Zatem opuszczenie przez samca było dla samicy wielkim ciosem. Niestety tego już nie przetrwała. Po kilku dniach świadkowie znaleźli zwłoki łabędzicy.

- Prawdopodobnie zmarła z powodu złamanego serca, kiedy straciła swojego partnera na całe życie i utraciła swoje potomstwo — wyjaśnił Sam Woodrow, aktywista Wildlife.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: Popularne

Tagi: Ptaki