Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Weterynarz usunął patyk z pyska psa. Tkwił tam przez połowę jego życia
Redakcja swiatzwierzat.pl
Redakcja swiatzwierzat.pl 16.03.2022 01:00

Weterynarz usunął patyk z pyska psa. Tkwił tam przez połowę jego życia

pies zęby
fot. FatCamera, canva.com (zdjęcie ilustracyjne)

Do przychodni weterynaryjnej trafił pies, któremu dokuczały gnijące zęby. Lekarze weterynarii postanowili je wyczyścić i wtedy odkryli powód fatalnego stanu uzębienia zwierzaka. W jego pysku znajdował się patyk, który tkwił tam nawet kilka lat.

Kiedy pies o imieniu Buddy trafił do schroniska Friends of Strays w Petersburgu na terenie stanu Floryda, jego nowi opiekunowie zauważyli, że cierpi z powodu postępującej zgnilizny zębów. Zwierzę niezwłocznie trafiło pod opiekę weterynarzy.

Pies od lat miał w pysku patyk

Lekarze poddali psa znieczuleniu i przystąpili do czyszczenia jego zębów. Wtedy w jego pysku znaleźli przedmiot, którego zupełnie się nie spodziewali i skontaktowali się z opiekunami. Czworonóg miał między zębami zaklinowany patyk, będący przyczyną uciążliwej dolegliwości.

- Prawdopodobnie leżał tam od lat, doprowadzając do uszkodzenia części ust i zgnicia dwóch zębów, ale nigdy nie narzekał. Na szczęście poczuje się o wiele lepiej, idąc do przodu! - napisano na facebookowym profilu schroniska.

Po zabiegu, podczas którego usunięto Buddy'emu zęby, pies trafił do nowego domu, gdzie szczęśliwie wracał do zdrowia.

Czy pies może bawić się patykiem?

Dla wielu właścicieli i ich psów zabawa patykiem jest nieodłącznym elementem każdego spaceru. Niestety, jak pokazuje przypadek Buddy'ego, może być także niebezpieczna. Istnieje bowiem ryzyko, że psu wbije się drzazga z surowego drewna w dziąsło.

Psy uwielbiają gryźć patyki. Czynność ta sprawia im wiele przyjemności, a dodatkowo pozwala rozładować stres i emocje. Jednak ze względu na to, że takie zabawy mogą stanowić zagrożenie dla ich zdrowia, zawsze powinny odbywać się pod czujną opieką właściciela. Dodatkowo po skończonej aktywności opiekun powinien dokładnie sprawdzić, czy zwierzęciu nie stała się żadna krzywda.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Źródło: wprost.pl, facebook.com, purina.pl, psy.pl