Swiatzwierzat.pl
Sherri Maddox

Sherri Maddox, domena publiczna

Podczas pływania kajakiem została ugryziona przez pająka. Konieczna była hospitalizacja

23 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Sherri Maddox wybrała się na 10-godzinny spływ kajakowy po rzece Staunton. Podczas aktywności na świeżym powietrze kobieta została ugryziona przez pająka, ale początkowo nie zdawała sobie sprawy, jak poważne było ugryzienie. Kilka godzin później była w stanie agonalnym.

49-letnia mieszkanka Wirginii w Stanach Zjednoczonych uwielbia pływanie kajakiem po rzece Staunton. Jak sama przyznaje, doskonale zna tamtejsze wody, gdyż pływała w nich od 6 roku życia. Niestety, podczas ostatniego spływu kajakowego spotkała ją niefortunna sytuacja.

Kobieta trafiła do szpitala po ugryzieniu przez pająka

Pani Maddox płynęła kajakiem wzdłuż rzeki, między Long Island a Brookneal, robiąc kilka przystanków po drodze. W pewnym momencie została ugryziona w wargę przez pająka, ale zbagatelizowała sprawę i wróciła do domu, sądząc, że to nic poważnego.

Kiedy następnego dnia ból przybrał na sile, kobieta spojrzała w lustro i przeżyła szok. W miejscu ugryzienia pojawiła się duża opuchlizna, dlatego zaczęła szukać antybiotyków.

- Płakałam. To było straszne. Myślałam, że umrę, czułam tak ogromny ból - powiedziała z rozmowie z amerykańską stacją WFLA.

Policjantka z Charkowa

Policjantka z Charkowa uciekła do Polski. Zabrała ze sobą rodzinę, 2 psy służbowe i 6 kotów

CZYTAJ DALEJ

Amerykanka cudem uniknęła śmierci

Z minuty na minutę warga wyglądała coraz gorzej, a kobieta zaczęła mieć halucynacje. Nie zdawała sobie nawet sprawy z tego, że została przetransportowana do szpitala. Myślała, że nadal jest w domu, a przywidzenia są spowodowane niepożądanym działaniem leków przeciwbólowych. 

Pani Maddox otrzymała odpowiednie leki, a obrzęk w końcu ustąpił. W trakcie hospitalizacji lekarze doszli do wniosku, że przyczyną nagłego pogorszenia się stanu zdrowia 49-latki były toksyny zawarte w jadzie jadowitego pająka, nazywanego pustelnikiem brunatnym.

Ślady po ugryzieniu jednego z najniebezpieczniejszych pająków w Stanach Zjednoczonych przypominają raczej ugryzienie komara i wywołują podobny efekt, dlatego wiele osób nie ma świadomości, że ich życie i zdrowie mogą być zagrożone. Ukąszenia powodują m.in.: gorączkę, wysypkę, dreszcze, mdłości i martwicę, a w skrajnych przypadkach ich jad może doprowadzić do śmierci człowieka.

Źródło: independent.co.uk

Jelenie na peronie

Jelenie nagle wbiegły na peron dworca. Co robiły w centrum miasta?

CZYTAJ DALEJ

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z namiTagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >