Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Wbiegł na S7 przed świtem. Poważny wypadek, 3 osoby trafiły do szpitala, nie mogły same wyjść z auta
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 22.09.2023 11:33

Wbiegł na S7 przed świtem. Poważny wypadek, 3 osoby trafiły do szpitala, nie mogły same wyjść z auta

Wypadek na S7. Łoś wbiegł na drogę
Wypadek na S7. Łoś wbiegł na drogę, fot. Facebook/Policja Piaseczno

Dwie osoby dorosłe i około ośmioletnie dziecko ucierpiały w wypadku na drodze krajowej S7. Wszyscy trafili do szpitala. Na wysokości miejscowości Mieszkowo (woj. mazowieckie) doszło do kolizji osobowego audi z dzikim zwierzęciem, które wybiegło na drogę. “Uwaga utrudnienia na nowej drodze krajowej nr 7” – ostrzega policja.

Mazowieckie. Wypadek na S7. Samochód zderzył się ze zwierzęciem

W piątek, 22 września, o 5:20 strażacy zostali poinformowani o wypadku na drodze krajowej S7. Na odcinku Warszawa-Tarczyn, na wysokości miejscowości Mieszkowo doszło do zderzenia samochodu marki Audi z dzikim zwierzęciem.

Z utrudnieniami muszą liczyć się kierujący jadący nową drogą krajową nr 7 w kierunku Krakowa. Przez najbliższe 3 godziny prawy pas ruchu będzie zablokowany. Utrudnienia występują na 13.1 km na wysokości miejscowości Mieszkowo – pisze Policja Piaseczno.

auto potracilo losia (1).jpg
Droga krajowa S7 – wypadek, fot. Facebook/Policja Piaseczno
Dlaczego kot dębieje i patrzy się w jeden punkt? Nie, nie widzą duchów. To może być coś gorszego

Mieszkowo. Zderzenie z łosiem na S7

Dzikie zwierzę wbiegło na drogę. Dwie osoby dorosłe i dziecko w wieku około 8 lat ucierpiały w wyniku kolizji z łosiem na S7. Niestety, zwierzę nie przeżyło wypadku.

Autem podróżowały trzy osoby, które z obrażeniami zostały przewiezione do szpitala – informuje Policja Piaseczno.

Młodszy brygadier Łukasz Darmofalski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie poinformował, że "pojazd był na tyle zniszczony, że osoby te zostały w nim uwięzione i nie mogły go opuścić samodzielnie". Musiano je ewakuować za pomocą sprzętu hydraulicznego.

Na miejscu były cztery zastępy straży pożarnej, trzy karetki pogotowia i policja – podaje Darmofalski.

Kolizje z dzikimi zwierzętami coraz częstsze

Wypadki z udziałem dzikich zwierząt na naszych drogach stanowią niestety coraz powszechniejsze zagrożenie. Zderzenie auta z łosiem na drodze krajowej S7 to tylko jeden z wielu przykładów takich incydentów, które zdarzają się nazbyt często.

Tego samego dnia miał bowiem miejsce kolejny wypadek z udziałem łosia na Mazowszu. Na odcinku Płońsk-Drobin w Dłużniewie Małym doszło do kolizji z rogaczem na drodze krajowej nr 10. W wyniku wypadku zablokowany był jeden pas w kierunku Torunia.

Warto podkreślić, że dzikie zwierzęta nie są jedynymi "uczestnikami ruchu" na naszych drogach, którzy nie zawsze przestrzegają przepisów. Wprowadzenie odpowiednich środków ostrożności może zminimalizować ryzyko kolizji. Jednym z kroków, które można podjąć, jest obserwacja znaków drogowych w miejscach, gdzie jest to szczególnie ważne, czyli na obszarach, gdzie zwierzyna może przechodzić przez drogę. W takich miejscach warto zmniejszyć prędkość, być bardziej czujnym i przygotowanym na nagłą sytuację.

Pamiętajmy, że dzikie zwierzęta mają prawo do życia na swoim terenie, a my, jako kierowcy, jesteśmy gośćmi na ich obszarach. Dlatego też warto dbać o naszą wspólną przestrzeń i zachowywać się odpowiedzialnie na drodze. Nie zapominajmy, że jesteśmy odpowiedzialni zarówno za nasze życie, jak i za życie dzikich mieszkańców lasów, przez które przemierzamy nasze trasy.

Źródło: wydarzenia.interia.pl, Facebook/Policja Piaseczno