Swiatzwierzat.pl
Straż Miejska Legnica

Rzecznik Prasowy Straży Miejskiej w Legnicy

Wąż wpełzł do domu mieszkanki Legnicy. Owinął się wokół dezodorantu

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Legnicka policja poinformowała o przerażającym odkryciu w jednym z mieszkań przy ul. Gwiezdnej. Jak relacjonują, wczoraj tj. 21 kwietnia dyżurny operacyjny Straży Miejskiej otrzymał drogą telefoniczną zgłoszenie od przerażonej kobiety. Legniczanka znalazła w łazience półtorametrowego gada ukrytego na półce z kosmetykami.

Młodszy inspektor Wojciech Nawojczyk ze straży miejskiej opowiedział w rozmowie z Radio Wrocław o nietypowej i bardzo niebezpiecznej interwencji, która niejednego przyprawiłaby o ciarki.

Półtorametrowy wąż schował się za dezodorantami

Legniczanka, która zwróciła się do służb z prośbą o natychmiastowy przyjazd, opowiedziała, że usłyszała niepokojący hałas w łazience. Kiedy weszła do środka, by sprawdzić, co się stało, jej oczom ukazał się straszliwy widok.

Na półce z kosmetykami, tuż za dezodorantem, krył się ogromny wąż! Nieproszony gość wkradł się niezauważenie do mieszkania i postanowił odpocząć z dala od wzroku domowników.

Potężny, bo liczący około 1,5 metra długości, wąż prawie przyprawił kobietę o zawał serca. Na szczęście od razu chwyciła za telefon i wezwała na miejsce strażników.

Akcja ratownicza w Kołobrzegu

Straż Pożarna kontra uparty kot na drzewie. Tej interwencji prędko nie zapomną (WIDEO)

CZYTAJ DALEJ

Zguba czeka na swojego właściciela

W interwencji na szczęście uczestniczył funkcjonariusz, który wie, jak obchodzić się z gadami. Ponieważ sam hoduje węże, nie miał problemu z ustaleniem, że jest to gatunek węża zbożowego.

Potężne zwierzę zostało odłowione i zabezpieczone. W trakcie interwencji nikomu nie stała się krzywda.

Niewykluczone, że wąż uciekł któremuś z mieszkańców osiedla. Patrol zaczął przepytywać sąsiadów, czy może nie zgubili egzotycznego pupila.

Decyzją Zarządu Kryzysowego i Obrony Cywilnej w Legnicy gad został przekazany pod tymczasową opiekę. Oby prawowity właściciel jak najszybciej się po niego zgłosił.

Zobacz zdjęcie:


Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami! Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >