Swiatzwierzat.pl

Panama's Prosecutor Office/AFP

Nieudana próba przemytu do więzienia. Policja aresztowała "narkokota"

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Władze w Panamie w piątek przechwyciły nieoczekiwanego przemytnika. Był nim puszysty biały kotek, który próbował wejść do więzienia, niosąc na szyi tajemniczy woreczek, w którym bynajmniej nie znajdowały się saszetki Whiskas. W środku kryły się nielegalne substancje o działaniu narkotyzującym. Wciąż nie wiadomo, jaka kara spotka czworonożnego przestępcę.

Może na pierwszy rzut oka biały kociak wyglądał niepozornie i rozczulająco, jednak pracownicy więzienia Nueva Esperanza w karaibskiej prowincji Colon w porę odkryli jego ukryte intencje. "Narkokot" został przyłapany na gorącym uczynku podczas przemytu narkotyków i zatrzymany przez murami placówki.

Pilnik w torcie to już przeszłość, teraz więźniowie stawiają na "narkokoty"

Miauczący kryminalista próbował przedostać się do więzienia, w którym przebywa 1700 osadzonych. Według Andresa Gutierreza, szefa Panamskiego Systemu Penitencjarnego, „zwierzę miało zawiązaną na szyi szmatkę”, która zawierała zawinięte paczki białego proszku, liści i „materii roślinnej”. Jak się okazało, w woreczku przywiązanym do szyi pupila znajdował się zestaw narkotyków. Głównie była to marihuana, kokaina i crack.

Kot nie przyznał się dla kogo pracuje. Według władz więzienia winni mogą być wszyscy więźniowie. Biuro prokuratora ds. Narkotyków Colona podało na Twitterze, że wszczęło dochodzenie w sprawie wykorzystywania zwierząt do przemytu nielegalnych substancji do więzienia Nueva Esperanza. Tożsamość zleceniodawców nadal nie została ustalona.

To nie pierwsza taka próba popełnienia przestępstwa

Władze więzienia tłumaczą, że już wcześniej dochodziło do podobnych prób przemytu narkotyków na teren zakładu karnego. W przeszłości pomysłowi zleceniodawcy usiłowali dostarczać narkotyki przy użyciu gołębi pocztowych, a nawet dronów.

Więźniowie często używają pożywienia, aby zwabić do siebie zwierzęta, gdy istoty zostały załadowane narkotykami przez ludzi z zewnątrz. To prawdopodobnie, że im tym razem wytresowali oni kota, by pomógł im w szmuglowaniu fantów podczas odwiedzin.

Według prokuratora Eduardo Rodrigueza zwierzę trafi do ośrodka adopcyjnego. Czy groźny "narkokot" odpowie przed wymiarem sprawiedliwości? O tym póki co nic nie wiadomo.

Zobacz zdjęcie:

Cat Caught Smuggling Drugs Into Panama Prison https://t.co/brndseOwhA pic.twitter.com/AUxoPPz0RT— NDTV News feed (@ndtvfeed) April 19, 2021 Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami! 

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

31. finał WOŚP bez fajerwerków? Jurek Owsiak obiecał zatroszczyć się o zwierzęta
Czytaj więcej >

Pozostałe

Internauci oburzeni kreacją Kylie Jenner. Gloryfikacja polowań na zwierzęta? Zaskakujące stanowisko PETA
Czytaj więcej >

Pozostałe

Holandia chce zakazać designerskich ras psów i kotów. Na "czarnej liście" najpopularniejsze pupile
Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaki jesteś w miłości? Wszystko zależy od tego, czy najpierw zauważysz ptaki, czy konia
Czytaj więcej >

Pozostałe

Rolnik nie wierzył, że zniosła to kura. Na widok jajka z ogonem w sieci zapanował szał
Czytaj więcej >

Pozostałe

Pożar w stadninie koni Huculski Raj. Prawie wszystkie zwierzęta zginęły, dwie osoby w szpitalu
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]