Swiatzwierzat.pl
Panama's Prosecutor Office/AFP

Panama's Prosecutor Office/AFP

Nieudana próba przemytu do więzienia. Policja aresztowała "narkokota"

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Władze w Panamie w piątek przechwyciły nieoczekiwanego przemytnika. Był nim puszysty biały kotek, który próbował wejść do więzienia, niosąc na szyi tajemniczy woreczek, w którym bynajmniej nie znajdowały się saszetki Whiskas. W środku kryły się nielegalne substancje o działaniu narkotyzującym. Wciąż nie wiadomo, jaka kara spotka czworonożnego przestępcę.

Może na pierwszy rzut oka biały kociak wyglądał niepozornie i rozczulająco, jednak pracownicy więzienia Nueva Esperanza w karaibskiej prowincji Colon w porę odkryli jego ukryte intencje. "Narkokot" został przyłapany na gorącym uczynku podczas przemytu narkotyków i zatrzymany przez murami placówki.

Pilnik w torcie to już przeszłość, teraz więźniowie stawiają na "narkokoty"

Miauczący kryminalista próbował przedostać się do więzienia, w którym przebywa 1700 osadzonych. Według Andresa Gutierreza, szefa Panamskiego Systemu Penitencjarnego, „zwierzę miało zawiązaną na szyi szmatkę”, która zawierała zawinięte paczki białego proszku, liści i „materii roślinnej”.

Jak się okazało, w woreczku przywiązanym do szyi pupila znajdował się zestaw narkotyków. Głównie była to marihuana, kokaina i crack.

Kot nie przyznał się dla kogo pracuje. Według władz więzienia winni mogą być wszyscy więźniowie.

Biuro prokuratora ds. Narkotyków Colona podało na Twitterze, że wszczęło dochodzenie w sprawie wykorzystywania zwierząt do przemytu nielegalnych substancji do więzienia Nueva Esperanza. Tożsamość zleceniodawców nadal nie została ustalona.

Zdjęcie ilustracyjne: słonie

Los się odwrócił. Chciał zabić dzikie zwierzęta, skończył zadeptany przez słonie

CZYTAJ DALEJ

To nie pierwsza taka próba popełnienia przestępstwa

Władze więzienia tłumaczą, że już wcześniej dochodziło do podobnych prób przemytu narkotyków na teren zakładu karnego. W przeszłości pomysłowi zleceniodawcy usiłowali dostarczać narkotyki przy użyciu gołębi pocztowych, a nawet dronów.

Więźniowie często używają pożywienia, aby zwabić do siebie zwierzęta, gdy istoty zostały załadowane narkotykami przez ludzi z zewnątrz. To prawdopodobnie, że im tym razem wytresowali oni kota, by pomógł im w szmuglowaniu fantów podczas odwiedzin.

Według prokuratora Eduardo Rodrigueza zwierzę trafi do ośrodka adopcyjnego. Czy groźny "narkokot" odpowie przed wymiarem sprawiedliwości? O tym póki co nic nie wiadomo.

Zobacz zdjęcie:


Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami! Podobne artykuły

Koty

Kamera uchwyciła przezabawną scenę zazdrości. Mruczek nie pozwala kobiecie zawołać drugiego kota

Czytaj więcej >
facebook/TOZ Opole

Koty

Właścicielka pseudohodowli przetrzymywała ponad 50 kotów. W końcu zostały interwencyjnie odebrane

Czytaj więcej >
OSP

Koty

Strażacy są u niej co miesiąc. Niezwykły problem mieszkanki Piątnicy

Czytaj więcej >

Koty

Makabryczne znalezisko w Wielkopolsce. Ktoś porzucił nowo narodzone kocięta przy placu zabaw

Czytaj więcej >
koty w ścianie

Koty

Dzień na budowie zmienił się w akcję ratunkową. Spod młota do burzenia sypały się... koty

Czytaj więcej >
Niezwykły mruczek

Koty

Romantyczny mruczek podbija serca internautów. Jest pokryty plamkami w nietypowym kształcie

Czytaj więcej >