Swiatzwierzat.pl
Hubert Urbański

screen z programu "Milionerzy"

W "Milionerach" padło podchwytliwe pytanie. Prawdziwi miłośnicy kotów na pewno znali odpowiedź

1 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

"Milionerzy" to kultowy teleturniej, w którym wygrać może każdy uczestnik. Oczywiście pod warunkiem, że zna prawidłowe odpowiedzi i nie boi się podjąć ryzyka. Jednakże niektóre pytania wymagają nie tyle książkowej wiedzy, co pewnej dozy sprytu i

"Milionerzy" to teleturniej, który już od ponad 20 lat cieszy się ogromną popularnością w Polsce. W 1999 roku wystartowała pierwsza rodzima edycja, która do teraz niezmiennie prowadzona jest przez Huberta Urbańskiego. Program emitowany na antenie TVN gromadzi przed ekranami tysiące spragnionych emocji widzów, śledzących losy uczestników walczących o tytułowy milion złotych. 

Niebanalne pytanie w "Milionerach"

Zasady programu "Milionerzy" są proste i dobrze znane większości Polaków. Gracze zapraszani do studia mają wielką szansę na wygranie ogromnych pieniędzy, pod jednym warunkiem - muszą poprawnie odpowiedzieć na serię pytań z rozmaitych dziedzin. Jednocześnie widzowie mogą sprawdzić swoją wiedzę, a także często dowiedzieć się czegoś nowego. 

Główną nagrodą w programie jest 1 milion złotych, która dotąd padła trzykrotnie - w 662. odcinku z 28 marca 2010 (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 (Maria Romanek) oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 (Katarzyna Kant-Wysocka). Z pewnością każdy chciałby dołączyć do tego elitarnego grona i wzbogacić się o pokaźną sumę pieniędzy.

Najnowsza edycja programu stale zaskakuje, a osoby przygotowujące pytania nie próżnują. W czwartkowym wydaniu "Milionerów" Hubert Urbański zapytał uczestnika o wspólne elementy kotów oraz kotwic. Jeśli gracz nie odpowiedziałby na pytanie za 2 tysiące złotych, mógłby raz na zawsze pożegnać się z wygraną. 

Gringo

Gringo to kocur z klasą. Jego wąs robi imponujące wrażenie

CZYTAJ DALEJ

Koty i kotwice mają wiele wspólnego

Co wspólnego mają koty i kotwice? Tak brzmiało pytanie w najnowszym odcinku programu TVN "Milionerzy", w którym zagrał pan Jakub Balcerski z Łodzi. Wydawałoby się, że słodkie mruczki oraz elementy wyposażenia jednostki pływającej to elementy z dwóch kompletnie różnych światów, a jednak istnieje między nimi pewna zbieżność. Jeśli jesteś ciekawy odpowiedzi, koniecznie zajrzyj poniżej.

Jak się okazuje, koty i kotwice mają sporo wspólnego. Jedne i drugie zazwyczaj mają:

  • A: uszy, łapy i pazury

  • B: oczy i ogony

  • C: łaty i pręgi

  • D: chód pełen gracji.

Jaka jest prawidłowa odpowiedź? Wnioskując po możliwych odpowiedziach, wszystkie odnoszą się do mruczących przyjaciół człowieka, natomiast w przypadku kotwic można wyróżnić wiele typów. Niemniej jednak większość z nich posiada trzon i łapy zakończone pazurami. Często na końcu trzonu mają też ucho, do którego można przymocować linę. Wszystko więc wskazuje na to, iż poprawną odpowiedzią jest A. Zgadłeś?

  • Nawet 500 zł grzywny za niedopilnowanie psa. Nowe przepisy lada moment wchodzą w życie

  • Szarpał małego kotka, rzucał nim o ziemię. Policjanci przechwycili drastyczne nagranie

  • Agnieszka Woźniak-Starak chwali się kozakami z krokodyla? Prezenterka "Dzień Dobry TVN" odpiera ataki

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >