Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > W "Milionerach" padło podchwytliwe pytanie. Prawdziwi miłośnicy kotów na pewno znali odpowiedź
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 01.04.2021 02:00

W "Milionerach" padło podchwytliwe pytanie. Prawdziwi miłośnicy kotów na pewno znali odpowiedź

Hubert Urbański
screen z programu "Milionerzy"

"Milionerzy" to teleturniej, który już od ponad 20 lat cieszy się ogromną popularnością w Polsce. W 1999 roku wystartowała pierwsza rodzima edycja, która do teraz niezmiennie prowadzona jest przez Huberta Urbańskiego. Program emitowany na antenie TVN gromadzi przed ekranami tysiące spragnionych emocji widzów, śledzących losy uczestników walczących o tytułowy milion złotych. 

Niebanalne pytanie w "Milionerach"

Zasady programu "Milionerzy" są proste i dobrze znane większości Polaków. Gracze zapraszani do studia mają wielką szansę na wygranie ogromnych pieniędzy, pod jednym warunkiem - muszą poprawnie odpowiedzieć na serię pytań z rozmaitych dziedzin. Jednocześnie widzowie mogą sprawdzić swoją wiedzę, a także często dowiedzieć się czegoś nowego. 

Główną nagrodą w programie jest 1 milion złotych, która dotąd padła trzykrotnie - w 662. odcinku z 28 marca 2010 (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 (Maria Romanek) oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 (Katarzyna Kant-Wysocka). Z pewnością każdy chciałby dołączyć do tego elitarnego grona i wzbogacić się o pokaźną sumę pieniędzy.

Najnowsza edycja programu stale zaskakuje, a osoby przygotowujące pytania nie próżnują. W czwartkowym wydaniu "Milionerów" Hubert Urbański zapytał uczestnika o wspólne elementy kotów oraz kotwic. Jeśli gracz nie odpowiedziałby na pytanie za 2 tysiące złotych, mógłby raz na zawsze pożegnać się z wygraną. 

Koty i kotwice mają wiele wspólnego

Co wspólnego mają koty i kotwice? Tak brzmiało pytanie w najnowszym odcinku programu TVN "Milionerzy", w którym zagrał pan Jakub Balcerski z Łodzi. Wydawałoby się, że słodkie mruczki oraz elementy wyposażenia jednostki pływającej to elementy z dwóch kompletnie różnych światów, a jednak istnieje między nimi pewna zbieżność. Jeśli jesteś ciekawy odpowiedzi, koniecznie zajrzyj poniżej.

Jak się okazuje, koty i kotwice mają sporo wspólnego. Jedne i drugie zazwyczaj mają:

  • A: uszy, łapy i pazury

  • B: oczy i ogony

  • C: łaty i pręgi

  • D: chód pełen gracji.

Jaka jest prawidłowa odpowiedź? Wnioskując po możliwych odpowiedziach, wszystkie odnoszą się do mruczących przyjaciół człowieka, natomiast w przypadku kotwic można wyróżnić wiele typów. Niemniej jednak większość z nich posiada trzon i łapy zakończone pazurami. Często na końcu trzonu mają też ucho, do którego można przymocować linę. Wszystko więc wskazuje na to, iż poprawną odpowiedzią jest A. Zgadłeś?