Swiatzwierzat.pl
Zdjęcie podglądowe - kot

unsplash/PAÏMA BEAUTE

Szarpał małego kotka, rzucał nim o ziemię. Policjanci przechwycili drastyczne nagranie

31 Marca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Policja w Grudziądzu wyjaśni sprawę znęcania się nad kotem przez 28-letniego mieszkańca. Jak zgłosił świadek, mężczyzna w bestialski sposób narażał bezbronne zwierzę na utratę zdrowia i życia. Teraz czekają go konsekwencje.

W piątek, 26 marca br. grudziądzka policja przyjęła zgłoszenie przypadku znęcania się nad zwierzętami. Świadek złego traktowania pupila zaalarmował funkcjonariuszy i wskazał dokładny adres, pod którym w dalszym ciągu mógł rozgrywać się dramat stworzenia. 

Szarpał i rzucał żywym zwierzęciem

Przyjmujący zgłoszenie stróż prawa nie tracił czasu i natychmiast wysłał na miejsce policyjny patrol celem potwierdzenia popełnienia przestępstwa. Na miejscu funkcjonariusze zastali 28-letniego mężczyznę, który rzekomo dopuścił się barbarzyńskiego traktowania czworonoga.

Jak ustalono w trakcie dochodzenia, mieszkaniec Grudziądza z premedytacją znęcał się nad malutkim kotkiem. Na wysokości ulicy Kalinkowej rzucał w niego kamieniami, szarpał i unosił w powietrze na smyczy. Prawdziwość opisanych zdarzeń została potwierdzona dzięki materiałowi wideo, który został wykonany przez mieszkankę jednego z wieżowców na osiedlu Kopernika. 

Co jest jeszcze bardziej szokujące w sprawie, na nagraniu widać, że bezpośrednim świadkiem zdarzenia było kilkuletnie dziecko. Spacerował tuż obok dręczonego kotka ze swoim psem. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Reakcja świadków i interwencji służb uratowała kotu życie

Jak czytamy w policyjnym komunikacie, 28-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Zarzuty przedstawiono mu już następnego dnia. 

Podejrzany mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto prokurator wobec mężczyzny zastosował dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz zakaz posiadania zwierząt.

Dzięki właściwej postawie i szybkiej reakcji świadka, policjantom udało się zapobiec dalszemu cierpieniu zwierzęcia. Maltretowany kotek został poddany badaniom w Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu, jednak całe szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Wkrótce później trafił z powrotem do swoich właściwych opiekunów. 

Podobne artykuły

kotek

Koty

Myśleli, że uratowali niewidomego kota. Prawda ich zaskoczyła

Czytaj więcej >
Zaniedbany kot

Koty

Schorowany, bezdomny kot zapukał do okna kobiety. Była jego jedynym ratunkiem

Czytaj więcej >
Ulla u weterynarza

Koty

Kotka dowiedziała się, że jest w ciąży. Jej reakcja jest bezcenna (WIDEO)

Czytaj więcej >
kot w oknie

Koty

Przestraszony kot nie wiedział, dlaczego został sam. Z pomocą przyszli policjanci

Czytaj więcej >
drzwi

Koty

Żona nakryła męża na nietypowej czynności z kotem. Wideo jest hitem w sieci

Czytaj więcej >
kotki

Koty

Nakryła partnera w łazience z kotami. "Żartujesz sobie? Co Ty zrobiłeś?”

Czytaj więcej >