Swiatzwierzat.pl > Koty > Uwięziony pod chodnikiem kotek wołał o pomoc. Funkcjonariusze KAS wzięli sprawy w swoje ręce
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 28.06.2022 12:41

Uwięziony pod chodnikiem kotek wołał o pomoc. Funkcjonariusze KAS wzięli sprawy w swoje ręce

Chodnik
fot. Podlaskie KAS

Funkcjonariusze podlaskiej KAS stanęli przed nie lada wyzwaniem. Podczas służby w punkcie kontrolnym w Jeżewie niedaleko Białegostoku usłyszeli miauczenie kota dobiegające spod chodnika. Kilkutygodniowe zwierzę ze wszystkich sił wzywało pomocy.

Funkcjonariusze podlaskiej KAS pełniący służbę w Jeżewie, podczas wykonywania czynności służbowych usłyszeli niepokojące dźwięki, które zdawały się dochodzić spod ich stóp. Szybko zorientowali się, że głos należy do małego kotka.

Funkcjonariusze KAS usłyszeli miauczenie spod ziemi

Po sprawdzeniu okazało się, że zwierzę utknęło w kanale burzowym. Próby wywabienia malucha z kryjówki spełzły jednak na niczym.

Kociątko nie było w stanie uwolnić się z pułapki i samodzielnie wydostać na powierzchnię. Aby uratować go z opresji, konieczne było rozebranie części chodnika.

article (2)

Nie każdy bohater nosi pelerynę

Po minutach nieznośnego oczekiwania i grozy funkcjonariuszom wreszcie udało się wyciągnąć malucha na powierzchnię ziemi. Poza brudem i pyłem, które osiadły na jego czarno-białym futerku, kilkutygodniowy kociak był w całkiem dobrym stanie, a jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

article (3)

Funkcjonariusze przekazali zwierzę pracownikom Urzędu Gminy w Tykocinie, którzy znaleźli kotu nowy dom.

article

Gdyby nie czujność i gotowość do działania, ta historia miałaby prawdopodobnie inny finał. Powiedzenie „znaleźć się we właściwym miejscu o właściwej porze” tutaj sprawdziło się w stu procentach.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku