Swiatzwierzat.pl
Pies na balkonie

facebook/Konstanty Golba

Pies zamknięty na balkonie bez wody i jedzenia. Gdyby nie sąsiedzi, doszłoby do tragedii

27 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Mieszkańcy Bytowa zauważyli, że jednym z balkonów pobliskiego bloku mieszkalnego znajduje się uwięziony pies i to w dodatku bez dostępu do jedzenia i wody. Zwierzę szczekało, próbując przykuć uwagę przechodniów. Dramat zwierzęcia trwał co najmniej dwa dni.

W ciągu ostatnich dni przez Polskę przeszła fala upałów, sięgających nawet 30 stopni Celsjusza w cieniu. Mało kto był w stanie wytrzymać dłużej na zewnątrz, aczkolwiek wysoka temperatura nie dała do myślenia mieszkańcowi Bytowa, który zostawił swojego pupila na rozgrzanym balkonie bez dostępu do wody. 

Suczka spędziła dwa dni na balkonie

W piątkowy wieczór, przed godziną 20 służby otrzymały zgłoszenie od mieszkańców bloków przy ulicy Zwycięstwa w Bytowie o tym, że na jednym z balkonów od dłuższego czasu przebywa pies. Brak reakcji ze strony właścicieli skłonił sąsiadów do powiadomienia odpowiednich służb.

Zdaniem zgłaszających, zwierzę znajdowało się od co najmniej dwóch dni na balkonie na czwartym piętrze. Mimo upału, nie miało tam ani wody, ani jedzenia.

Zważywszy na bardzo wysoką temperaturę panującą tamtego dnia, pod wskazany adres natychmiast udał się dzielnicowy. Niestety, w mieszkaniu nikogo nie zastano, dlatego na miejsce wezwano dwa zastępy straży pożarnej.

słoń

3-tygodniowy słonik zerwał spódnicę modelce. Nagranie podbija Internet

CZYTAJ DALEJ

Akcja ściągania psa z balkonu przy pomocy wysięgnika zakończyła się sukcesem. Zwierzę zostało przekazane pod opiekę Konstantego Golby z Fundacji Nasze Futrzaki w Bytowie. Ma za sobą wizytę u weterynarza.

Istniało realne zagrożenie, że pies umrze

Zdaniem założyciela Azylu dla Zwierząt w Przyborzycach, suczka była bardzo odwodniona i wystraszona. Obecnie dochodzi do siebie w towarzystwie innych czworonożnych podopiecznych.

- Ktoś skazał go na powolną śmierć. Pies od razu wypił trzy miski wody. Od razu zajął się nim weterynarz. Dostaliśmy lekarstwa. Temperatura ciała psa wynosiła powyżej 39 stopni - wyjaśnił Konstanty Golba, cytowany przez TVN24 i dodał. - Jeszcze w sobotę miała temperaturę. Dajemy jej suplementy i jedzenie.

BeFunky-collagew3hrbs - 2022-06-27T135300.818

Właściciel odwiedził suczkę w azylu, przynosząc jej ulubione zabawki. Chociaż tęskni za pupilem i wyraził skruchę, w dalszym ciągu odpowie przed sądem za znęcanie się nad zwierzętami. Grozi za to do trzech lat pozbawienia wolności. 

Pamiętajmy, by zawsze reagować w tego typu sytuacjach. Przy wyjątkowo wysokich temperaturach pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać dzieci czy zwierząt w nasłonecznionych miejscach. Upał może doprowadzić nawet do udaru słonecznego lub cieplnego.

Dowiedz się, jakie są objawy udaru cieplnego u psów i jak postępować w przypadku przegrzania organizmu z naszego artykułu.

7 ras kotów, które wyglądają jak tygrysy, lamparty i gepardy. W ich żyłach płynie "dzika krew"

Każdy kot ma w sobie coś z tygrysa, ale czy kiedykolwiek marzyłeś o posiadaniu kota przypominającego swoich dzikich krewnych? Jest to jak najbardziej możliwe! Poznaj 7 kocich ras, które w większym lub mniejszym stopniu przypominają lamparty, serwale, gepardy czy oceloty. (fot. unsplash/Kim Davies)

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: TVN24, facebook/Konstanty Golba

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >