Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > "Uważny dostrzeże, któż to się nam przygląda". Leśnicy rzucili wyzwanie internautom
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 26.11.2023 15:11

"Uważny dostrzeże, któż to się nam przygląda". Leśnicy rzucili wyzwanie internautom

Jakie zwierzę ukryło się wśród drzew?
Jakie zwierzę ukryło się wśród drzew? Źródło: facebook.com/LasyPanstwowe

Pracownicy Lasów Państwowych opublikowali na mediach społecznościowych zagadkę, która przerosła wielu internautów. W lesie ukryło się zwierzę, które tylko nieliczni są w stanie zlokalizować i rozpoznać. Sprawdź, czy Ty poradzisz sobie z tym wyzwaniem!

Zwierzęta żyjące w Polsce zachwycają miłośników przyrody

Przechadzając się po polskich lasach, polach oraz łąkach można natknąć się na wiele ciekawych gatunków zwierząt. Nieliczni szczęśliwcy mają szansę zobaczyć dzikie owce, które swoją posturą zapierają dech w piersiach tysiącom internautów. Znacznie więcej osób widuje jednak sarny, dziki, jelenie, zające, lisy, a nawet wilki.

Warto pamiętać o tym, że wiele stworzeń bardzo dba o to, aby pozostać niedostrzeżonym. Dlatego jeżeli chcesz na własne oczy obserwować zwierzęta w środowisku naturalnym, musisz uzbroić się w cierpliwość i wyostrzyć swój wzrok. Okazuje się, że ciekawe okazy często przemykają blisko nas, a my ich po prostu nie zauważamy. Dowód na to mają pracownicy Lasów Państwowych. 

Organizował nielegalne walki psów, został skazany. Pierwszy taki wyrok w Polsce!

Sprawdź, czy jesteś uważnym obserwatorem

Pracownicy Lasów Państwowych opublikowali na mediach społecznościowych zdjęcie, na którym widoczne jest pewne zwierzę. Jednak pomimo tego, że fotografia jest dobrej jakości, nie każdy jest w stanie je dostrzec. Istota doskonale wtopiła się w otaczające ją środowisko.

Sprawdź, czy potrafisz zlokalizować zwierzę ukryte wśród drzew. To gatunek, który jest w Polsce pospolity. Nie każdy jest w stanie podołać temu wyzwaniu. Trzeba przyznać, że leśnicy przygotowali internautom niełatwą zagwozdkę!

406134076_654610483538400_436643567332970626_n.jpg
Znajdź zwierzę ukryte wśród drzew, źródło: facebook.com/LasyPanstwowe

Zwierzęta są bliżej, niż nam się wydaje

I jak? Udało Ci się znaleźć zwierzę przemykające wśród drzew? Jeżeli nie, to podpowiadam: rozwiązaniem zagadki jest roślinożerny ssak. Wiele osób błędnie zakłada, że na zdjęciu ukrył się ptak. Skup swój wzrok na centralnej części fotografii. Sylwetka czworonoga odznacza się na tle białego śniegu.

Zagadka ta jest doskonałym dowodem na to, że zwierzęta często są bliżej, niż nam się wydaje. To, że my ich nie dostrzegamy, nie oznacza, że one nie widzą nas. Ludzie mogą pozazdrościć wielu gatunkom wyostrzonych zmysłów oraz nigdy niezawodzącej czujności. Jedyne co nam pozostaje, to regularnie ćwiczyć swoją spostrzegawczość i liczyć na to, że dzięki temu zaczniemy zauważać więcej, niż dotychczas.

Źródło: facebook.com/LasyPanstwowe