Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Leśnicy pokazali prawdziwą rzadkość z polskich lasów. Internauci zachwyceni zwierzęciem, nagranie HITEM
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 25.11.2023 16:08

Leśnicy pokazali prawdziwą rzadkość z polskich lasów. Internauci zachwyceni zwierzęciem, nagranie HITEM

Tajemnicze zwierzę
Tajemnicze zwierzę, źródło: facebook.com/laswszkatulce

Nagranie przedstawiające galopujące zwierzę, które jest w Polsce prawdziwą rzadkością, wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród internautów. Nic dziwnego, dorodny samiec zaprezentował się na filmie jak doświadczony model. Film stał się hitem na mediach społecznościowych, odtworzono go już ponad milion razy!

Polska jest krajem w którym żyje wiele ciekawych gatunków zwierząt

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele wspaniałych zwierząt ukrywa się w polskich lasach, górach, jeziorach oraz rzekach. Fauna naszego kraju nie ogranicza się do saren, zajęcy, gołębi, komarów i kleszczy. Czasami wystarczy jedynie pójść na dłuższy spacer do lasu, żeby na własne oczy się o tym przekonać. 

Ci, którym nie po drodze na przechadzki po łonie natury, również mogą pozachwycać się stworzeniami żyjącymi na terenie Polski. Wszystko dzięki fotopułapkom oraz aktywnym obserwatorom przyrody wyposażonym w kamery. Jednemu z nich udało się ostatnio nagrać zwierzę, które w Polsce jest prawdziwą rzadkością. Wiele osób nie miało pojęcia, że można ten gatunek spotkać na nizinach!

To miała być rutynowa wizyta kontrolna. Kiedy weterynarz robi psu prześwietlenie, łapie się za głowę

Samiec muflona zaskoczył przyrodnika

Wyjątkowo ciekawa obserwacja przyrodnicza miała miejsce na terenie Nadleśnictwa Olsztynek. Pan Robert podczas niedzielnego spaceru natknął się na tryka muflona. To dziki podgatunek owcy domowej, sprowadzony do Polski na początku XX wieku. Pierwotnie zwierzęta te występowały jedynie na Sardynii i Korsyce. Obecnie, chociaż nielicznie, występują w wielu miejscach w Europie. 

Te dzikie owce zostały sprowadzone przede wszystkim po to, aby urozmaicić myśliwym polowania. Obecnie trwa sezon na ten gatunek. Na tryki muflonów można polować od początku października, do końca lutego. W Polsce zwierzęta te występują przede wszystkim na terenach górzystych. Jednak niewielkie populacje bytują również między innymi na Warmii i Mazurach.

Tryk napotkany przez pana Roberta zaimponował internautom nie tylko swoim wyglądem, ale również sprawnością fizyczną. 

grtret.JPG
Tryk zachowywał się, jakby chciał jak najlepiej wypaść na nagraniu, źródło: facebook.com/laswszkatulce

Muflon bardzo zainteresował internautów

Nagranie muflona szybko stało się hitem na mediach społecznościowych. Obejrzano je już ponad 1,2 mln razy. 

Niektórzy internauci po zobaczeniu nagrania przyznali, że nie mieli pojęcia, że na muflony można natknąć się również na północy Polski. Inni z kolei nie ukrywali, że zwierzę zrobiło na nich ogromne wrażenie. Oczywiście nie zabrakło też osób skorych do żartów:

  • “U mnie w Górach Sowich jest ich mnóstwo”;
  • “Widziałam je tylko raz w życiu w naturalnym środowisku, w okolicach Kudowy”;
  • “Samiec Alfa na wybiegu. Tryska zdrowiem i wigorem. Będzie piękne, zdrowe pokolenie”;
  • “Taki piękny, a rogacz!”.

Źródło: facebook.com/laswszkatulce