Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Znajdź węża na obrazku. To wyzwanie dla najbardziej spostrzegawczych internautów!
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 25.11.2023 12:08

Znajdź węża na obrazku. To wyzwanie dla najbardziej spostrzegawczych internautów!

Znajdź węża na obrazku
Znajdź węża na obrazku, źródło: reddit.com

Wiedziałeś o tym, że niektóre węże są mistrzami kamuflażu? Część beznogich gadów potrafi dosłownie wtopić się w otoczenie. Możesz przekonać się o tym na własne oczy. Sprawdź, czy jesteś w stanie znaleźć sprytnego gada na obrazku. Tylko nielicznym wystarcza mniej niż dziesięć sekund! Wiele osób potrzebuje kilku minut na to, aby w końcu dostrzec ukrytego węża.

Dzikie zwierzęta są mistrzami kamuflażu

Ludzie mogą pozazdrościć zwierzętom wielu umiejętności. Jedni z radością opanowaliby sztukę latania, inni marzą o swobodnym nurkowaniu. Z pewnością mało kto pogardziłby też kocią zwinnością. Równie cenną umiejętnością, którą posiada wiele gatunków zwierząt, jest sztuka kamuflażu

Zlewanie się z tłem praktykują zarówno drapieżniki, jak i roślinożercy. Ta strategia przetrwania przynosi mnóstwo korzyści, zabierając niewiele energii. Dlatego niektóre gatunki postanowiły opanować ją do perfekcji. Okazuje się, że nawet beznogie istoty są w stanie doskonale wtopić się w otoczenie. Sprawdź, czy wąż jest w stanie Cię przechytrzyć. 

To miała być rutynowa wizyta kontrolna. Kiedy weterynarz robi psu prześwietlenie, łapie się za głowę

Znajdź węża na obrazku. Zapewniamy, gad tam jest!

Doskonałym dowodem na to, że nawet beznogie stworzenia bywają mistrzami kamuflażu, jest niniejsza zagadka. Na załączonej fotografii na pierwszy rzut oka nie dzieje się zbyt wiele. Jednak warto pamiętać o tym, że pierwsze wrażenie bywa złudne.

Na obrazku ukrył się wąż. Niektóre gatunki beznogich gadów potrafią doskonale wtopić się w otoczenie. Nie sposób nie zgodzić się z tym, że osobnik “widoczny” na zdjęciu opanował sztukę kamuflażu do perfekcji.

Skup się, przygotuj stoper i sprawdź, ile czasu potrzebujesz, aby znaleźć węża. Tylko nielicznym wystarcza mniej niż 10 sekund. Zaliczasz się do tej grupy?

jghj.JPG
Znajdź węża na obrazku, źródło: reddit.com

Czy wąż zdołał Cię przechytrzyć?

I jak? Udało Ci się zlokalizować węża? Nie przejmuj się, jeśli Cię to przerosło. To naprawdę trudna zagadka!

Spieszę z podpowiedzią dla każdego, kto tego potrzebuje: nie staraj się znaleźć całej sylwetki gada. Skup się na znalezieniu jego oczu. Ten wąż zakopał się w piasku, tak, aby móc swobodnie obserwować otoczenie. Kolor jego tęczówek jest łudząco podobny do koloru otoczenia, dlatego tak trudno go zlokalizować. Zdradzają go jedynie czarne, wąskie źrenice.

Tak przyczajone drapieżniki nie muszą zbyt wiele robić, aby upolować ofiarę. Wystarczy, że uzbroją się w cierpliwość i poczekają, aż jakiś smaczny kąsek sam pojawi się przy ich pysku. 

Źródło: thesun.co.uk