Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > To nie byli ludzie. Fotopułapka w lesie zarejestrowała niewiarygodną bójkę. Niedaleko były maleństwa
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 04.10.2023 14:06

To nie byli ludzie. Fotopułapka w lesie zarejestrowała niewiarygodną bójkę. Niedaleko były maleństwa

Bójka w lesie
Bójka w lesie, źródło: pexels.com @Felix Mittermeier, facebook.com/fotopulapki

Bójki w lesie to coś, co w niektórych okresach zdarza się zaskakująco często. Co więcej, do awantur są skłonni przedstawiciele wielu gatunków. Warto podkreślić też, że zdarza się, że to samice uczestniczą w brutalnych walkach. Jedno z takich wydarzeń zostało nagrane na fotopułapkę ukrytą wśród leśnych zarośli. Zachowanie dorosłych samic wzbudziło ogromne zaskoczenie wielu internautów. Na wszystko patrzyły dzieci awanturniczek.

Nie tylko samce są skłonne do bójki

Trwa czas, w którym samce zazwyczaj spokojnego gatunku, mnóstwo czasu i energii poświęcają na walki. Chodzi o jelenie uczestniczące w rykowisku. Teraz wszystkie dorosłe osobniki pragną zapewnić sobie możliwość przedłużenia własnych genów. Dlatego nie mają oporów nawet przed zabijaniem potencjalnych rywali.

Okazuje się jednak, że nie tylko samce roślinożernych gatunków bywają skrajnie agresywne. W pewnych sytuacjach nawet samice są skłonne do wdrożenia bardzo drastycznych działań. Jednak muszą mieć ku temu bardzo ważne powody. 

Potrąciły je aż dwa auta, poranna mgła zakłóciła widoczność. Makabryczny widok na drodze krajowej

Na wszystko patrzyły dzieci

Fotopułapki są narzędziem, dzięki któremu możliwe staje się dokumentowanie zaskakujących zachowań zwierząt, które w obecności człowieka z całą pewnością nie wykazałyby całego spektrum swojej natury.

Ku zaskoczeniu wielu wielbicieli przyrody, na jednym z filmów udokumentowana została bójka dwóch łani. Samice okazały się być zaskakująco agresywne. Co więcej, nie miały oporów przed biciem się pomimo tego, że w zasięgu ich kończyn znajdowały się ich młode.

Z całą pewnością takie zachowanie musiało wiązać się z bardzo ważnym celem. Być może jedna z samic nie życzyła sobie obecności gości na wybranym przez siebie terenie. 

Internauci są w szoku

Pomimo tego, że z całą pewnością bijące się łanie nie były w nastroju do żartów, ich potyczka wywołała mnóstwo emocji wśród internautów. Wiele osób nie miało oporów przed podkreśleniem różnic walk pomiędzy samicami a samcami. 

Bójka łani wyglądała bardziej komicznie, niż groźnie. W przeciwieństwie do tego typu wystąpień w wykonaniu samców jeleni. 

Oto kilka komentarzy podsumowujących opisane widowisko:

  • “Typowe baby!";
  • “Świetne”;
  • “Urocze”.

Źródło: facebook.com/fotopulapki, youtube.com/@Patryk_Florczak-KRONIKA_LASU