Swiatzwierzat.pl

YouTube.com @GM Financial

Udaremniono próbę przemytu z Białorusi. Kierowca zrobił skrytki w bagażniku

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Emil Hoff

Celnicy z Terespola udaremnili bezczelną próbę przemytu. Przemytnik podróżował z Białorusi do Niemiec, chciał przejechać przez terytorium Polski. Myślał, że jest sprytny: specjalnie spreparował samochód, by ukryć swój "towar". Nie przewidział jednego.

Jak informuje Krajowa Administracja Skarbowa, przemytnikiem z Białorusi okazał się Niemiec. Kiedy jego auto zostało skontrolowane, na jaw wyszła bulwersująca tajemnica.

Bagażnik wyglądał dziwnie

Bagażnik samochodu wydawał się w porządku, ale doświadczeni celnicy wyczuli, że coś jest nie tak. Przestrzeń wydawała się zaburzona, ponadto skądś dochodziły cichutkie odgłosy, jakby dyszenia i drapania.

Dokładne oględziny bagażnika wykazały, że w ścianach znajdują się skrytki, a w nich... szczeniaczki rasy szpic miniaturowy, po dwa z każdej strony!

Pieski zostały zamknięte w specjalnie spreparowanych skrytkach. Było im gorąco, duszno i zapewne strasznie. Przemytnik jednak nie przejmował się komfortem zwierząt, miały tylko przeżyć i trafić do punktu docelowego - niemieckiego miasta Erzhausen. Tam pieski zostałyby zapewne z zyskiem sprzedane.

Zwierzęta nie posiadały odpowiednich paszportów ani dokumentacji weterynaryjnej. Było oczywiste, że Niemiec chciał je przemycić.

Pseudohodowle kwitną, przemyt się opłaca

Za próbę przemytu Niemiec został ukarany grzywnę w wysokości prawie 2,5 tys. złotych. Przemytnicy zawrócili go z granicy, niestety zwierzęta nie zostały skonfiskowane i nadal są w rękach Niemca, który traktuje pieski jak towar i nie dba o ich zdrowie.

Możliwe, że przemytnik podejmie kolejną próbę przewiezienia swojego "towaru" przez teren Polski lub wybierze okrężną drogę.

Niestety, hodowle i pseudohodowle psów rasowych kwitną jak grzyby po deszczu w krajach dawnego Bloku Wschodniego. Pieski, hodowane tanim kosztem i bez zachowania standardów międzynarodowych organizacji kynologicznych, są kupowane za bezcen i transportowane na Zachód, gdzie pod szyldem znanych hodowli osiągają nieraz zawrotne ceny.

Oby ten proceder skończył się jak najszybciej!

Zobaczcie zdjęcia szczeniaczków, wykonane przez celników:

Szczeniaczki z bagażnika.

Źródło: lubelskie.kas.gov.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami!

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

Internauci oburzeni kreacją Kylie Jenner. Gloryfikacja polowań na zwierzęta? Zaskakujące stanowisko PETA
Czytaj więcej >

Pozostałe

Holandia chce zakazać designerskich ras psów i kotów. Na "czarnej liście" najpopularniejsze pupile
Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaki jesteś w miłości? Wszystko zależy od tego, czy najpierw zauważysz ptaki, czy konia
Czytaj więcej >

Pozostałe

Rolnik nie wierzył, że zniosła to kura. Na widok jajka z ogonem w sieci zapanował szał
Czytaj więcej >

Pozostałe

Pożar w stadninie koni Huculski Raj. Prawie wszystkie zwierzęta zginęły, dwie osoby w szpitalu
Czytaj więcej >

Pozostałe

Japończyk spełnił marzenie swojego życia. Wydał krocie, żeby zamienić się w wilka
Czytaj więcej >
Emil Hoff

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek i artykułów (w prasie i sieci), influencer wołacza. Redaktor swiatzwierzat.pl. Team koty. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]