Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-09-03T141916.200

Facebook.com @Newsnerpolska

Gdy zobaczył zwierzę w potrzebie, nie wahał się ani chwili. Nagranie z akcji ratunkowej rozgrzewa serca

3 Września 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Trwała impreza w plenerze tuż przy promenadzie nad rzeką. Rodziny i znajomi dobrze bawili się przy smacznym jedzeniu i pogawędkach. Nagle ktoś zaczął krzyczeć i pokazywać coś palcem.

Początkowo ludzie nie wiedzieli, o co chodzi. Dopiero po chwili zorientowali się, że w rzece coś płynie, a raczej dryfuje.

BeFunky-collage - 2021-09-03T134546.165

Pet Patrol z Rybnika dokonał wstrząsającego odkrycia. Policja zapowiada podjęcie działań

CZYTAJ DALEJ

"Nie pozwolę mu umrzeć!"

Z wody, po drugiej stronie rzeki, wystawała głowa małego jelonka! Zwierzę dryfowało z prądem, wyraźnie zbyt zmęczone, by płynąć w przeciwnym kierunku.

Jeden z mężczyzn, Chad, nie zastanawiał się ani sekundy. Zaczął zdejmować koszulę, oddał żonie klucze i pieniądze z kieszeni spodni. Gdy znajomi zaczęli go pytać, co właściwie planuje zrobić, mężczyzna odpowiedział tylko:

- Przecież nie pozwolę mu umrzeć!

I wszedł do wody. Musiał teraz ścigać się z prądem i dogonić jelonka, który ostatkiem sił probował zaczepić się kopytkami o deski promenady, niestety bezskutecznie.

Niezwykła akcja ratunkowa

Jeden ze znajomych Chada nagrał całe zdarzenie. Na filmie widzimy, jak Chad, płynąc kraulem, dogania jelonka. Zwierzę wpada w popłoch i próbuje uciec, ale nie ma gdzie - brzegi rzeki są w całości zabudowane i bardzo strome. Wreszcie jelonek wpływa pod czyjś przydomowy dok. Tam Chadowi udaje się go złapać.

Następnie widzimy, jak Chad po prostu łapie jelonka w ramiona i zakłada sobie na ramię niczym dziecko, które klepie się po plecach po posiłku, by mu się zdrowo odbiło. Teraz Chad musi sam wspiąć się na parkan, który w tym miejscu ogranicza rzekę, w dodatku musi to zrobić z wyrywającym się jelonkiem w rękach!

Mimo trudności Chadowi udaje się położyć wyczerpane zwierzę na brzegu, a potem samemu się wspiąć. Teraz Chad i jelonek znajdują się na czyjejś posesji, ale właściciel nie robi trudności i sam cieszy się z uratowania zwierzęcia.

Znaleźli mamę jelonka!

Jelonek jest tak wyczerpany, że nie może sam stać. Chad zapakował go więc do samochodu i wraz z rodziną wywiózł do najbliższego lasku. Miał nadzieję, że odnajdzie tam mamę jelonka.

I rzeczywiście! Tuż na granicy lasu między drzewami widać łanię. Chad upewnia się, że jelonek znajdzie swoją mamę i popycha go w kierunki łani. Zwierzątko jednak waha się i odwraca znowu do Chada, jakby uznało, że człowiek, który początkowo wydawał się groźny, został jego nowym opiekunem.

Na szczęście już po chwili jelonek odzyskuje śmiałość i rusza w kierunku łani. Dzięki Chadowi i jego odwadze zwierzątko nie utonęło tego dnia w rzece, lecz dostało drugą szansę na normalne życie w puszczy.

Internauci składają gratulacje

Internauci są zachwyceni nagraniem, ukazującym wyczyn Chada.

- Wielki szacunek dla tego pana - czytamy w jednym z komentarzy pod filmem opublikowanym na Facebooku portalu Newsner. - Gdyby każdy miał tyle empatii wobec zwierząt, świat byłby lepszym miejscem.

- Ten pan zachował się tak, jak przystoi człowiekowi, po ludzku - pisze inny internauta.

- Tylko czy mama przyjęła jelonka? Ludzki zapach mógł ją odstraszyć - niepokoi się autorka kolejnego komentarza.

Zobaczcie niezwykłe nagranie, ukazujące, jak dzielny Chad ratuje jelonka z wartkiej rzeki:

Źródło: Facebook.com @Newsnerpolska

Sprawdź swoją wiedzę o psach!

Pytanie 1 z 9

W jaki sposób pies widzi kolory?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >