Swiatzwierzat.pl

Twitter @DogDeskNews

Trwa festiwal psiego mięsa w chińskim Yulin. Aktywiści odkryli ubojnię, w środku czekał koszmar

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Emil Hoff

Aktywiści i obrońcy praw zwierząt z całego świata kierują oczy na chińskie miasto Yulin, gdzie od kilku dni trwa festiwal psiego mięsa . Mimo pozornych działań rządu, mających ukrócić zwożenie i zabijanie psów w czasie "święta", masowe ubojnie działają w najlepsze.

Wolontariusze z grupy No To Dog Meat (Nie dla psiego mięsa) udali się do wsi pod Yulin, gdzie, jak donosili informatorzy, miała działać psia rzeźnia. To, co odkryli w środku, przeszło ich najgorsze koszmary.

Wiejska ubojnia - w środku koszmar

Psy zwożone są do Yulin z całych Chin. Odławiają je hycle i policjanci, nie są to więc w większości zwierzęta hodowane na mięso, lecz zbiegłe lub porzucone domowe pupile. Handlarze upychają je w ciasnych klatkach i zwożą do Yulin. Tam zwierzaki czeka straszny koniec.

- Weszliśmy do chaty i faktycznie, znajdowała się w niej wiejska ubojnia psów - mów pan Zhao, jeden z aktywistów, którzy odkryli to ponure miejsce, w wywiadzie dla portalu Express.co.uk. - Trudno opisać słowami, co tam widzieliśmy. Psy trzymane są w ciasnych klatkach, potem wrzucane do kadzi i zabijane kijami. Zalewa się je wrzątkiem, by łatwiej zedrzeć skórę. To jest horror.

Pan Zhao i dwaj inni wolontariusze z grupy No To Dog Meat zdołali wykupić z rąk rzeźnika dziesięć psów.

- Ręce mi się trzęsły, gdy pokazywałem je palcami - mói pan Zhao. - Musiałem wybierać zdrowe i sprawne zwierzęta, które trafią do adopcji. Pozostałe czekała śmierć w rzeźni. Po wszystkim nie mogłem się cieszyć z uratowanych psów, bo stale myślałem o tych, którym nie mogliśmy pomóc. Usiadłem i płakałem.

Prezes organizacji No To Dog Meat, Julia de Cadenet, ostrzega cały świat:

- Według naszej wiedzy ta farma wcale nie została założona z okazji festiwalu psiego mięsa w Yulin. To stały punkt obrabiania psiego mięsa, działa przez cały rok i stale zasila rynek. Nikt nie wie, ile takich farm działa na okrągło w Chinach.

Organizacje prozwierzęce z całego świata ostrzegają przed masowym zabijaniem zwierząt, jakie ma miejsce od kilku dni w Yulin. Trwają liczne zbiórki pieniędzy na wykup psów od rzeźników.

Obejrzyj poruszające zdjęcia z akcji ratowania psów, opublikowane na Facebooku organizacji NO To Dog Meat. UWAGA! Fotografie są drastyczne.

Źródło: Express.co.uk, facebook.com / @NoToDogMeat

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami

Tagi:

Podobne artykuły

Aktualności

Zmarł Zdzisław Małysz, przyjaciel wszystkich zwierząt. "Był ich głosem na interwencjach, w sądach, w mediach"
Czytaj więcej >

Aktualności

Bezdomniaki liczą na pomoc. Świąteczna pomoc dla zwierząt w potrzebie
Czytaj więcej >

Aktualności

Historia przyjaźni 10-letniej dziewczynki i cyrkowego kucyka. „Uwolnić Poly” w kinach od 02.12
Czytaj więcej >

Aktualności

Suczka panicznie boi się ludzkiego dotyku. Kiedy kobieta wyciąga do niej rękę, wszystko się zmienia
Czytaj więcej >

Aktualności

Turystka dotkliwie pogryziona przez żółwia. "Nie jestem pewna, czy kiedykolwiek wejdę jeszcze do morza"
Czytaj więcej >

Aktualności

Pies uratował właścicielkę przed śmiercią pod kołami vana. Wszystko uchwyciła kamera
Czytaj więcej >
Emil Hoff

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek i artykułów (w prasie i sieci), influencer wołacza. Redaktor swiatzwierzat.pl. Team koty. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]