Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Odszedł Orion, którego historia poruszyła do głębi internautów. Życie skrócił mu poprzedni właściciel
Emil Hoff
Emil Hoff 24.03.2022 01:00

Odszedł Orion, którego historia poruszyła do głębi internautów. Życie skrócił mu poprzedni właściciel

żal po odejściu przyjaciela
Facebook.com / DIOZ.pl

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt podał na swoim profilu na Facebooku wstrząsającą wiadomość. Zmarł Orion, którego historia swego czasu poruszyła Polskę.

- Cały DIOZ ogarnął niewyobrażalny smutek - napisali działacze w smutnym poście.

Ratunek w ostatniej chwili

To nie przesada. Orion i jego historia to przykład tego, do czego może doprowadzić zwierzę okrutny właściciel. Ale też tego, jak dobrzy ludzie mogą zmienić los psa.

Historia Oriona stała się głośna półtora roku temu, gdy pies został odebrany od swego właściciela. Mężczyzna prowadził warsztat samochodowy w Jeleniej Górze i najwyraźniej nie miał czasu dla zwierzaka.

Orion był skrajnie zaniedbany i na skraju śmierci. Dosłownie w dwie godziny po tym, jak interweniowali działacze DIOZ, pies miał został uśpiony. Na szczęście wolontariusze w porę odebrali go człowiekowi, który skazał własnego psa na śmierć.

Drugie życie psa Oriona

Orion był w fatalnym stanie, miał zwyrodniałe wszystkie stawy i nowotwór żołądka. Jego przednia łapa pokryta była gnijącymi ranami, w jednym miejscu widać było gołą kość.

Mimo to działacze DIOZ starali się mu pomóc ze wszystkich sił. Udało im się postawić psa na nogi. Przemiana Oriona - od zaniedbanego żywego szkieletu do szczęśliwego psa - to jedna z najbardziej poruszających w dziejach DIOZ.

Wolontariusze tak bardzo zżyli się z dzielnym Orionem, że nie przekazali go do adopcji, lecz sami przygarnęli psa. Orion stał się pupilem obrońców zwierząt i czuwał nad ich dobrym samopoczuciem.

Dziś kończy się jego historia

Niestety, zdrowie psa nigdy już nie wróciło całkowicie do normy. Zaniedbanie i wycieńczenie z czasów poprzedniego życia dopadło Oriona w nowym i lepszym, skracając je. Pies doznał paraliżu i musiał zostać poddany eutanazji. Zmarł wczoraj, pogrążając w żalu wszystkich, którzy śledzili jego historię.

Obejrzyj poruszającą relację z przemiany psa Oriona, klikając tutaj. UWAGA! Niektóre zdjęcia są drastyczne.

Przeczytaj poruszający post z Facebooka DIOZ:

Źródło: Facebook.com / DIOZ.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami