Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Tragiczny wypadek w niemieckim ZOO. Lisy zagryzły cztery kangury
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 16.05.2021 02:00

Tragiczny wypadek w niemieckim ZOO. Lisy zagryzły cztery kangury

Lis
unsplash/howlingred

Niemiecki ogród zoologiczny w nadbałtyckiej miejscowości Stralsund stał się miejscem krwawego wypadku. Władze placówki przekazały informacje o ataku drapieżników na rodzinę kangurów. Cztery zwierzęta nie żyją, pozostałe dwa są ciężko ranne.

Tragiczne wieści na temat śmierci podopiecznych ZOO zostały podane do publicznej wiadomości w piątek. Władze miasta położonego w niemieckim kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie przybliżyły okoliczności zdarzenia.

Kangury zaatakowane w zagrodzie

Jak przekazano w komunikacie, sprawcami ataku były lisy. Drapieżniki, które prawdopodobnie pochodziły z pobliskiego lasu, od osłoną nocy wtargnęły na teren placówki i zagryzły zwierzęta.

W wyniku ataku zginęły cztery z sześciu kangurów Benneta. Napastnicy zranili również dwóch pozostałych członków kangurzej rodziny.

Ocalałe zwierzęta cudem uszły z życiem i pozostają póki co pod opieką weterynarzy. Jak tylko poczują się lepiej, wrócą do swojego wybiegu. Zapewniono jednak, że nocą będą zabierane do zamkniętej stajni.

Lisy w natarciu

Pracownicy niemieckiego ZOO przeczesują teren w poszukiwaniu możliwych luk w ogrodzeniu. Na obecną chwilę nadal nie wiadomo, w jaki sposób dzikim drapieżnikom udało się przedostać do zagrody kangurów.

- Obecnie sprawdzamy, w którym miejscu lis znalazł słaby punkt - powiedział Christoph Langner, dyrektor ZOO.

Władze Stralsundu, pomimo zapewnień ze strony dyrektora placówki, do tej pory zagroda, w której przebywały kangury, uchodziła za bezpieczną, planują dokończyć renowację zewnętrznego ogrodzenia wokół ZOO.

Wzmocnienie zabezpieczeń placówki jest działaniem zapobiegawczym, by podobne sytuacje nie powtórzyły się w przyszłości.

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!