Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Niecodzienna akcja ratunkowa. Policjanci uratowali sarnę, która wypadła z brzucha matki
Monika Krupska
Monika Krupska 15.05.2021 02:00

Niecodzienna akcja ratunkowa. Policjanci uratowali sarnę, która wypadła z brzucha matki

policja
policja.pl

Policjanci ze Śląska otrzymali zgłoszenie o potrąconej ciężarnej sarnie. Z jej brzucha miało wypaść młode. Konieczna była szybka interwencja.

Do zdarzenia doszło w środę, 12 maja w Kaniowie przy ul. Jawiszowickiej. Kierowca potrącił ciężarną sarnę. Matka nie żyła.

Akcja ratunkowa sarny

Policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąconej sarnie, z której z rozerwanego brzucha miało wypaść młode sarniątko połączone z nieżywą matką pępowiną. Na miejsce od razy skierowano patrol, a dyżurny bielskiej komendy skontaktował się z lekarzem weterynarii, który poinstruował policjantów, jak mają się zachować na miejscu.

- Dokładne instrukcje zostały przekazane policjantom i kiedy dojechali na miejsce, wiedzieli już dokładnie co robić. Policjanci odcięli rozerwaną pępowinę i zawiązali ją zgodnie ze wskazówkami weterynarza. Następnie obrócili młode w taki sposób, aby mogło wykrztusić z siebie wody płodowe i zapewnili zwierzęciu komfort termiczny, okrywając je kocykiem otrzymanym przez zgłaszającego interwencję - informują policjanci.

Okazało się, że sarna była w ciąży z dwoma młodymi. Niestety, drugie koźlątko nie przeżyło.

Sarna została przekazana pracownikom Ośrodka Rehabilitacji „Mysikrólik” - Na Pomoc Dzikim Zwierzętom z Bielska-Białej.

- Młode sarniątko zostało zabrane do ich ośrodka, gdzie udzielono mu fachowej pomocy weterynaryjnej. Zwierzę zostało uratowane i przeżyło, teraz czeka je rehabilitacja - dodają.

Zobacz zdjęcie:

Sarna
policja.pl

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi: Jeleń Polska