Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Boniek przez 7 lat żył przypięty do łańcucha. Jadł tylko suchy chleb
Monika Krupska
Monika Krupska 15.05.2021 02:00

Boniek przez 7 lat żył przypięty do łańcucha. Jadł tylko suchy chleb

Chleb
Facebook/OTOZ Animals

Kolejny raz w jednej z polskich miejscowości doszło do znęcania się nad zwierzęciem. Tym razem właściciel postanowił więzić psa na krótkim łańcuchu bez dostępu do karmy czy wody. Trwało to 7 lat.

Sytuację kundelka opisują aktywiści z OTOZ Animals, którzy interweniowali w gminie Gniewino w województwie pomorskim.

Kundelek 7 lat żył na łańcuchu

Pies Boniek przez siedem lat żył jak więzień. Opiekun przywiązał go łańcuchem do budy. Ten nie tylko był krótki, ale i poskręcany. Boniek miał pilnować posesji, jednak nie miał nawet siły, aby to robić. Właściciel niespecjalnie dbał o jego wyżywienie.

- Do jedzenia miał tylko suchy chleb, wody brak pomimo upalnej pogody. To kolejny bardzo przyjazny i miły piesek odebrany w ciągu ostatnich dni przez naszych inspektorów - czytamy na Facebooku OTOZ Animals.

Pies nigdy nie był spuszczany z łańcucha. Choć spotkało go wiele złego, wciąż jest przyjaźnie nastawiony do ludzi, chętny do zabawy i przytulania.

Kundelek został interwencyjnie odebrany i przewieziony do Schroniska Dąbrówka koło Wejherowa. Osoby zainteresowane adopcją proszone są o kontakt z przytuliskiem lub z OTOZ.

- OTOZ Animals codziennie otrzymuje dziesiątki zgłoszeń dotyczących znęcania się nad zwierzętami. Nasi inspektorzy bardzo często interweniują od rana do wieczora ratując życie zwierząt. Tylko w pierwszym kwartale bieżącego roku odebraliśmy 432 zagłodzone, maltretowane zwierzęta, które przewieźliśmy do naszych placówek ratując im życie i zdrowie - informują inspektorzy.

W 2020 roku OTOZ Animals odbebrało 2482 czworonogi, ze względu na niehumanitarne traktowanie.

Zobacz zdjęcie:

https://www.facebook.com/otoz.animals/posts/10158646931196996

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi: Kundelek