Swiatzwierzat.pl
Porwana dziewczynka

twitter/moonj_gool

Tragiczna wiadomość obiegła świat. Nie żyje 4-letnia dziewczynka porwana przez lamparta

6 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Zagraniczne media przekazały wyjątkowo przygnębiającą informację. Znaleziono ciało 4-letniej dziewczynki, która została porwana sprzed domu przez dzikie zwierzę. Świadkowie ataku ujawnili wstrząsające szczegóły tragicznego zdarzenia.

Niektóre wolno żyjące zwierzęta są uważane za urocze i rozkoszne, inne, chociaż groźne, niezmiennie rozbudzają naszą ciekawość i sprawiają, że nie możemy od nich odciągnąć wzroku. Niestety, historia małej Ady Shakir udowadnia, że w oczach drapieżników ludzkie dziecko jest łatwą zdobyczą.

Dziecko zostało porwana sprzed domu przez lamparta

Jak relacjonują świadkowie porwania, dziewczynka bawiła się przed domem z bratem. W pewnej chwili została zaatakowana, a następnie odciągnięta przez polującego lamparta.

Zaniepokojeni krewni natychmiast zgłosili jej zniknięcie i rozpoczęto poszukiwania w dzielnicy Budgam w Dżammu i Kaszmirze w Indiach.

Funkcjonariusze policji z pomocą ekspertów od dzikich zwierząt i żołnierzy armii prowadzili akcję poszukiwawczą przez całą noc, aby znaleźć zaginioną dziewczynkę. Mieli nadzieję, że Ada odnajdzie się cała i zdrowa.

Niestety, prawda okazała się być zupełnie inna. Finalnie następnego ranka w lesie natrafiono na ślady krwi, które doprowadziły do śmiertelnie poranionego ciała dziecka.

Sarenka

Kosisz trawę, uważaj na buszujące zwierzęta. Do ośrodka „Mysikrólik” przewieziono kolejną ranną sarenkę

CZYTAJ DALEJ

Bliscy nie mogą pogodzić się ze stratą

Zrozpaczona rodzina postanowiła upamiętnić 4-letnią Adę we wzruszający sposób. Podczas pogrzebu, gdy przyjaciele i rodzina oddali ostatni hołd, stojący nad ciałem dziewczynki dziadek wygłosił słowa, które potrafią złamać serce każdego rodzica i opiekuna.

- Była moim oczkiem w głowie, naszą księżniczką i córką. Byliśmy sobie przeznaczeni - powiedział.

Bliscy zmarłej dziewczynki nie kryją urazy i rozczarowania postawą lokalnych władz. Wielokrotnie ostrzegali, że w okolicy kręcą się drapieżne zwierzęta, jednak ich zgłoszenia były ignorowane przez urzędników i stróżów prawa.

Pomimo wyrażanych obaw o bezpieczeństwo miejscowej ludności, nie poczyniono żadnych działań zapobiegającym atakom ze strony niebezpiecznych zwierząt, które coraz częściej polują w pobliżu ludzkich siedzib.

- Niedawny atak wywołał panikę w okolicy. Po utracie tej drogocennej duszy wszyscy jesteśmy niespokojni - zauważa sąsiad pogrążonej w załobie rodziny, Mustak Ahmed.

Jak wynika z oficjalnych danych statystycznych dotyczących ataków dzikich zwierząt na ludzi, w latach 2014-2018 na terenie stanu zginęło aż 49 osób, a 829 zostało rannych. W zeszłym miesiącu w dzielnicy Kulgam w południowym Kaszmirze co najmniej 8 osób odniosło obrażenia w wyniku zaatakowania przez lamparta. Wkrótce później miejscowa ludność zabiła drapieżnika.

Zobacz zdjęcie:


Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Podobne artykuły

motor

Aktualności

Mężczyzna ciągnął psa za motorem, interweniowali świadkowie. Sprawa przybrała jednak nieoczekiwany obrót

Czytaj więcej >
dinozaur

Aktualności

Internet oszalał na punkcie dziwnego nagrania. Mieszkanka Florydy nie ma wątpliwości: "To był dinozaur"

Czytaj więcej >
motory

Aktualności

Muskuły, brody, grzmiące silniki i wielkie serca. Ruszył coroczny rajd charytatywny dla zwierząt

Czytaj więcej >

Aktualności

Potrącił psa i nawet się nie zatrzymał. Internauci wzięli sprawy z swoje ręce, czy pozostanie bezkarny?

Czytaj więcej >

Aktualności

Tragiczny finał wizyty u psiego fryzjera. Suczka odeszła w męczarniach, zatrważające szczegóły

Czytaj więcej >
smutek

Aktualności

Odszedł wierny przyjaciel prezydenta USA Joe Bidena. Biały Dom wydał wzruszające oświadczenie

Czytaj więcej >