Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > "Grali" bezbronnym jeżem w piłkę, zwierzę zmarło w męczarniach. To nie jedyne przewinienie nastolatków
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 27.09.2023 07:20

"Grali" bezbronnym jeżem w piłkę, zwierzę zmarło w męczarniach. To nie jedyne przewinienie nastolatków

Brodnica. Nastolatkowie zabili jeża
Brodnica. Nastolatkowie zabili jeża, fot. pixabay/Alexas_Fotos

Policjanci z Brodnicy ustalili dane dwóch nastolatków, którzy “grali” bezbronnym jeżem w piłkę. Zwierzę umierało w męczarniach, a sprawcom cierpienie niewinnej istoty sprawiało radość. Okazuje się, że nie było to pierwsze przewinienie chłopców. Policja poznała ich w związku z inną sprawą.

Brodnica. "Grali" jeżem w piłkę, zwierzę zmarło

W czwartek, 7 września, policjanci z Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie) otrzymali zgłoszenie od mieszkańca. Zbulwersowany brodniczanin poinformował funkcjonariuszy o wydarzeniu, które miało miejsce dzień wcześniej na ul. Jana Pawła II.

Na kamerze monitoringu nagrano dwóch chłopców w wieku nastoletnim. Zarejestrowano ich niecodzienną grę w piłkę. Nie mieli oni jednak przy sobie piłki. W tym celu posłużył im niewinny jeż, którego uśmiercili po drastycznym zachowaniu. Oburzające nagranie pozwoliło policjantom dojść do sprawców. Okazało się, że 14-latkowie byli już znani policji.

Ukradła mięso ze sklepu, wszystko na oczach klientów. Gdy poznali powód, zmiękły im serca

Policjanci znali sprawców. Nastolatkowie byli znani z podpalenia

Po przesłuchaniu świadków i obejrzeniu zabezpieczonego nagrania z monitoringu policjanci wiedzieli, kogo szukać. Uśmiercenie jeża nie było pierwszym występkiem nastolatków.

Brodniccy policjanci, skojarzyli nastolatków również z innego nagrania z monitoringów. Kilka dni wcześniej (3.09.2023) na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Brodnicy, dwaj nieznani wtedy funkcjonariuszom chłopcy, podpalili przenośną toaletę zewnętrzną – pisze Komenda Powiatowa Policji w Brodnicy.

14-latkowie z Brodnicy trafią do sądu dla nieletnich

Chłopcy zostali wezwani na komendę wraz z opiekunami. Okrucieństwo wobec zwierząt nie ujdzie im płazem, bowiem sprawa ma trafić do sądu na nieletnich.

W toku prowadzonych czynności mundurowi wytypowali do obu tych czynów dwóch 14-latków z Brodnicy. Obaj zostali wezwani z opiekunami prawnymi do komendy, gdzie w ich obecności złożyli wyjaśnienia. Zgromadzone przez policjantów materiały dowodowe tych spraw trafią teraz do sądu dla nieletnich. To tam obaj nieletni tłumaczyć się będą z tych godnych potępienia zachowań.

Źródło: brodnica.policja.gov.pl, i.pl