Swiatzwierzat.pl
Zagadka

reddit/Nefees

Test na spostrzegawczość: potrafisz znaleźć drugiego kota na zdjęciu?

31 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Mistrzowie kamuflażu. Spryciarze. Indywidualiści. O kim mowa? Oczywiście, że o kotach. Nie wierzycie w ich doskonałe umiejętności maskowania? Spróbujcie więc znaleźć na tym zdjęciu dwa kociaki. Tylko osoby z sokolim wzrokiem są w stanie wypatrzeć oba.

Koty to zwierzęta, które mają tendencję do znajdowania sobie najdziwniejszych kryjówek. Pewien użytkownik portalu społecznościowego Reddit doskonale zdaje sobie sprawę z wyzwania, jakim jest znalezienie ukrywającego się mruczka i dlatego rzucił je milionom internautów.

Dwa kotki ukryły się na zdjęciu. Czy jesteś w stanie je odnaleźć?

Pewien internauta wywołał spore zamieszanie po opublikowaniu w Internecie zadziwiającego zdjęcia. Niepozorna fotografia przedstawia przeszklony stół ustawiony na tarasie z pięknym ogrodem pełnym roślin w tle. Na stosie wiklinowych krzeseł przesiaduje biało-rudy mruczek, który z zaciekawieniem przygląda się autorowi zdjęcia.

Dopiero po dokładnym przyjrzeniu się otoczeniu możemy zauważyć, że na zdjęciu ukrył się jeszcze jeden zwierzak. Pytanie tylko, gdzie on właściwie jest? Twoim zadaniem jest odnalezienie dwóch kotów na obrazku. Wbrew pozorom wcale nie jest łatwo go wypatrzeć pomiędzy roślinami i meblami ogrodowymi.

Ta łamigłówka to świetne ćwiczenie na spostrzegawczość. Założymy się, że zanim dostrzeżesz oba mruczki, minie co najmniej 10 sekund. Podejmujesz wyzwanie? Czas: start!

Bezdomna suczka

Bezdomny owczarek podąża za kobietą do samego domu. Wybrał ją sobie na nową mamę

CZYTAJ DALEJ

I jak? Czy udało się odnaleźć drugiego mruczka? Dla wszystkich osób, które potrzebują małej pomocy, mamy podpowiedź. Drugi kotek znajduje się na prawo od pierwszego.

Jeśli wciąż nie zauważasz drugiego kota, to przybliżeniu zdjęcia powinieneś być w stanie! Poniżej znajdziesz rozwiązanie zagadki, ale postaraj się ćwiczyć, aby być lepiej przygotowanym na naszą następną grę!

gatto-nascosto

Ile czasu zajęło Ci znalezienie obu zwierzaków? Koniecznie daj znać w komentarzu.

Jeśli spodobał Ci się test, spróbuj swoich sił w kolejnym wyzwaniu: Gdzie w salonie ukrył się kot? 95% osób nie zna odpowiedzi.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Archiwum Grażyny Rutowskiej

Można się zdziwić, jakie zwierzaki skradły serca Polaków w PRL-u. Dziś mało kto pamięta

Przed pięćdziesięcioma laty na podwórkach i w parkach próżno było szukać piesków rasy chihuahua, szpiców miniaturowych czy golden retrieverów. Naszym rodzicom i dziadkom towarzyszyły za to owczarki niemieckie, pudle, boksery oraz kundelki. Tematem fotografii z tamtych czasów byli także mruczący przyjaciele człowieka - w archiwach zachowały się dziesiątki zdjęć z kotami we wszystkich możliwych umaszczeniach. Pozwól zabrać się w podróż w czasie i na nowo odkryć, jakim zwierzętom Polki i Polacy deklarowali swoją miłość.

Zobacz galerię >

Sprawdź, ile wiesz o rybach z polskich wód. Nie tylko wędkarze mogą popisać się ich znajomością

Pytanie 1 z 9

Najstarsza hodowana przez człowieka ryba to...

Źródło: reddit

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Koty

Skąd się bierze obwisły brzuch u kota i czy świadczy o nadwadze?

Czytaj więcej >

Koty

Kot podnosi pupę podczas głaskania - skąd bierze się takie zachowanie?

Czytaj więcej >

Koty

Dlaczego koty chorują na nerki? Wyjaśniamy, jak rozpoznać pierwsze objawy choroby

Czytaj więcej >
Kocia łapka, fot. Erik-Jan Leusink / unsplash.com

Koty

Czym pachną kocie łapki? Wyjaśniamy, dlaczego mamy fioła na ich punkcie

Czytaj więcej >
Śpiący kot, fot. Nadezhda Nikolaenko / unsplash.com

Koty

Ile śpią koty? Zdradzamy, jak dużo snu potrzebują w zależności od wieku

Czytaj więcej >

Koty

Czego najbardziej boją się koty? Najpopularniejsze kocie lęki

Czytaj więcej >