shiba inu
Źródło: twitter/a_t_k123

Nauczyli psa mówić dwa słowa. Wideo podbija sieć, można się dogadać w każdym języku

7 Lutego 2021

Pies rasy shiba inu nauczył się mówić! Oczywiście, mowa tu o drobnych wyrazach, jednak i tak jest to zaskakujące. Właściciele postanowili nauczyć zwierzaka przydatnych zwrotów. Co takiego może powiedzieć pies?

Psy komunikują się na różne sposoby. Jedne uwielbiają szczekać, inne są bardzo mimiczne, a co poniektóre potrafią nawet przynieść w pysku miskę, kiedy są głodne. Właściciele rzadko mają problemy z komunikacja ze swoimi zwierzakami. Najczęściej wiedzą, kiedy te są szczęśliwe, głodne, smutne czy chore.

Pies nauczył się mówić

Właścicielka psa rasy shiba inu postanowiła pójść o krok dalej i nauczyć swojego zwierzaka ludzkiej mowy. Wymyśliła, że najlepiej będzie nauczyć go ważnych dla niego słów, takich dzięki którym każdy będzie wiedział, o co chodzi.

Shiba inu o imieniu Beni nauczył się wymawiać słowa - taberu, co w języku japońskim oznacza "jeść" oraz hambagu, czyli hamburger! I o ile ze słowem taberu nie każdy miał styczność, to z tym drugim zapewne większość ludzi na świecie.

Madryt. Gigantyczne szczury w mieście, mogą atakować ludziMadryt. Gigantyczne szczury w mieście, mogą atakować ludziCzytaj dalej

Oczywiście pies nie wymawia słów wyraźnie i dokładnie, jednak wsłuchując się można usłyszeć podobieństwo.

Wideo z psiakiem trafiło na Twittera i szybko stało się viralem! W samym tym medium społecznościowym obejrzano je ponad 220 tys. razy, ponad 3,6 tys. razy przekazano dalej i pozostawiono ponad 8 tys. polubień.

Nam udało się usłyszeć słowo hamburger, a Wam? Koniecznie dajcie znam znać na Facebooku!

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł