Swiatzwierzat.pl
tata ze spanielem

facebook.com/Catherine Morris

Schorowany psi senior nie mógł spać w ulubionym miejscu. Tata zrobił dla niego coś niezwykłego

2 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Udostępnij:

Spike, piękny springer spaniel jest z rodziną Catherine Morris już 9 lat. Psiak zawsze był bardzo energiczny, jednak teraz, gdy ma już 14 lat i jest po dwóch wylewach, musiał się nieco uspokoić. Z powodu wieku i stanu zdrowia, musiał też niestety

Spaniel musiał znów nauczyć się chodzić po drugim wylewie. Zdeterminowany, by powrócić do pełni sił, już kilka dni po fakcie zaczął powoli stawiać pierwsze kroki. Jednak wciąż trudno mu było ustać, a co dopiero wspiąć się po schodach, by spędzać czas w ulubionym miejscu - sypialni właścicieli. Wtedy głowa rodziny Morrisów i tata Catherine, postanowił zsolidaryzować się z psim staruszkiem i zrobić dla niego uroczą rzecz.

Tata chciał pocieszyć psa

Rodzina uznała, że z bólem serca muszą zablokować schody, by pies nie próbował, tak czy siak, dostać się na górę. Wiedzieli, że nawet osłabienie nie powstrzyma go przed tą próbą, zamontowali więc przed schodami specjalną bramkę.

Jednak było im przykro zostawiać psa na noc samego, zwłaszcza że od tylu lt spał z nimi w sypialni. Wtedy tata Catherine, który jest szczególnie mocno związany z psem, wpadł na pewien pomysł.

Wymyślił, że członkowie rodziny powinni się ze sobą wymieniać i na zmianę spać na kanapie w salonie na dole - by Spike nie czuł się niechciany, a także, by monitorować jego stan zdrowia. Wszyscy oczywiście na to przystali.

- Ten nowy harmonogram zaczął się, gdy byłam na uniwersytecie, więc moi rodzice na zmianę spędzali noc na dole ze Spikiem. Odkąd wróciłam do domu, dołączyłam do rotacji, więc w sumie mamy trochę więcej snu między naszą trójką - tłumaczy Catherine w The Dodo.

Uroczy pomysł taty

Tata Catherine bardzo kocha czworonoga, zazwyczaj więc mimo ustalonej kolejki, to on towarzyszy mu na kanapie. Jak twierdzi dziewczyna, są absolutnie nierozłączni,

- Mój tata nazywa go „starą fasolką” i zawsze ze sobą rozmawiają. Przynosi Spike'owi wodę i jedzenie na sofę i karmi go z ręki, aby upewnić się, że dostanie wszystkie lekarstwa i będzie zdrowy - mówi Catherine.

Zdjęcie, na którym tata Catherine śpi ze Spikiem na kanapie jest przeurocze. Udostępniła je na facebookowej grupie Dogspotting Society, gdzie uzyskało ponad 18 tysięcy reakcji!

Cała rodzina kocha spaniela nad życie i zrobią wszystko, by psi senior godnie dożył końca swych dni. Mimo dwóch wylewów Spike się nie poddaje i każdego dnia walczy, by być jak najdłużej ze swoją rodziną.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: animalschannel.com

Zuza SiwekAutor

Wydawca w portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >

Pozostałe

63-latek nie chciał wypuścić myszołowa na wolność. Musiała interweniować policja

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nie taki niedźwiedź straszny. Niesamowite ujęcia „walczących" niedźwiadków podbijają Sieć

Czytaj więcej >

Pozostałe

Suczka używa dzwonka, gdy chce wyjść. Tym razem zadzwoniła, by przekazać coś ważnego

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dantejskie sceny na pastwisku w Krośnicy. Trudno uwierzyć, co zrobiono zwierzętom

Czytaj więcej >

Pozostałe

Mama siódemki oposów nie cofnie się przed niczym. Internauci pieją z zachwytu

Czytaj więcej >