Swiatzwierzat.pl

Facebook.com @Newsnerpolska

Takiej akcji ratunkowej dawno nie było. Bohaterowie czy obłudnicy?

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Emil Hoff

Do internetu trafiło nagranie tak niezwykłe, że z miejsca stało się sensacją. Ma pokazywać dwóch odważnych mężczyzn, ratujących daniela ze śmiertelnej pułapki . Część internautów dostrzegła jednak szczegóły, które mogą podważać bohaterstwo autorów nagrania.

Do niezwykłej sytuacji doszło gdzieś na terenie USA. Na filmie widzimy, jak dwóch mężczyzn próbuje poskromić daniela, którego rogi zaplątały się w płachtę materiały, zakrywającą siatkowy płot.

Ruszyli na ratunek danielowi

Daniel najwyraźniej zahaczył rokiem o siatkę, zdarł z niej materiał i zaplątał się w niego. Zwierzę oszalało ze strachu i zaczęło miotać się na wszystkie strony. Płachta skręciła się i zmieniła w gruby powróz. Daniel za nic nie mógł się uwolnić, a jego szaleńcze ruchy groziły, że skręci sobie kark.

Do akcji wkroczyło wtedy dwóch odważnych młodych mężczyzn. Na nagraniu widzimy, jak próbują wyplątać oszalałego daniela z pułapki, w jakiej się znalazł. Zwierzę jednak boi się ludzi, wierzga, a w końcu przewraca jednego z mężczyzn.

Ten jednak wykorzystał okazję. Chwycił głowę daniela nogami i unieruchomił ją. Wtedy kolega przypadł do zwierzęcia, wyciągnął nóż i zaczął ciąć powróz ze zwiniętej płachty, więżący poroże zwierzęcia.

Dramatyczne chwile dla uwięzionego zwierzęcia

Cięcie materiału trwało długo, bo skręcona płachta zrobiła się bardzo gruba. Leżący mężczyzna zaczął narzekać, że rogi daniela gniotą mu piszczel. Gdyby zwierzę gwałtownie poruszyło teraz głową, mogłoby dojść do złamania kości.

W końcu jednak udaje się przeciąć powróz i zdjąć materiał z rogów daniela. Jeszcze tylko jedna niebezpieczna chwila - wypuszczenie zwierzęcia z plątaniny ludzkich rąk i nóg - i daniel odzyskał wolność!

Niezwykłe nagranie zostało opublikowane z polskimi napisami na Facebooku popularnego portalu Newsner Polska. Szybko zyskała ogromną popularność. Internauci zachwycali się bezinteresownym bohaterstwem dwóch mężczyzn, którzy uratowali daniela od skręcenia karku.

Bohaterstwo czy obłuda?

Po pewnym czasie jednak zaczęły się pojawiać w komentarzach pod filmem zupełnie inne głosy. Internauci dostrzegli szczegóły, mogące świadczyć o tym, że sytuacja na filmie ma się zgoła inaczej.

- Ten daniel jest znakowany, ma plakietki przy uszach - zauważył jeden z komentujących. - uciekł komuś z hodowli czy po prostu jest hodowany przez tych ludzi na mięso?

- Ten zwierzak należy do nich, to jest hodowla! - stwierdza inny internauta. - Ratowanie własnego daniela to obowiązek, a nie bohaterstwo!

- To nie ratunek, tylko obłuda - uważa jeszcze inny komentujący. - Uratowali własne zwierzę z hodowli, to przecież żadna zasługa. Chcą uchodzić za bohaterów w sieci!

Zobaczcie niezwykłe nagranie i sami oceńcie, czy ratowanie daniela to w tym przypadku rzeczywiście akt odwagi. Napiszcie, co myślicie, w komentarzach na naszym Facebooku!

Źródło: Facebook.com @Newsnerpolska

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami!

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

31. finał WOŚP bez fajerwerków? Jurek Owsiak obiecał zatroszczyć się o zwierzęta
Czytaj więcej >

Pozostałe

Internauci oburzeni kreacją Kylie Jenner. Gloryfikacja polowań na zwierzęta? Zaskakujące stanowisko PETA
Czytaj więcej >

Pozostałe

Holandia chce zakazać designerskich ras psów i kotów. Na "czarnej liście" najpopularniejsze pupile
Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaki jesteś w miłości? Wszystko zależy od tego, czy najpierw zauważysz ptaki, czy konia
Czytaj więcej >

Pozostałe

Rolnik nie wierzył, że zniosła to kura. Na widok jajka z ogonem w sieci zapanował szał
Czytaj więcej >

Pozostałe

Pożar w stadninie koni Huculski Raj. Prawie wszystkie zwierzęta zginęły, dwie osoby w szpitalu
Czytaj więcej >
Emil Hoff

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek i artykułów (w prasie i sieci), influencer wołacza. Redaktor swiatzwierzat.pl. Team koty. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]