Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Nasze ZOO > Czegoś takiego w ZOO jeszcze nie było. Teraz nikt nie ma wątpliwości, jaka zima nas czeka
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 06.12.2023 14:18

Czegoś takiego w ZOO jeszcze nie było. Teraz nikt nie ma wątpliwości, jaka zima nas czeka

To pierwsze takie wydarzenie w ZOO w Poznaniu
To pierwsze takie wydarzenie w ZOO w Poznaniu, źródło: facebook/Zoo Poznań Official Site

Poznańskie ZOO za pośrednictwem social mediów poinformowało o nietypowym zdarzeniu, które do tej pory jeszcze nigdy nie miało w nim miejsca. Jak piszą przedstawiciele: “nie straszą, tylko ostrzegają”. Te znaki są niemal jednoznaczne z zimą, która z impetem zawitała do Polski. Wszystko wskazuje na to, że zawita u nas na dobre.

Pierwsze takie zdarzenie w poznańskim ZOO

ZOO w Poznaniu pozostaje w stałym kontakcie z miłośnikami zwierząt za pośrednictwem social mediów. Pracownicy informują tam zarówno o tych radosnych, jak i smutnych wydarzeniach, które mają miejsce w ich ogrodzie. Tym razem wystosowali ostrzeżenie, ponieważ ich zdaniem warto przygotować się na nadchodzące dni.

Mianowicie stało się coś, co jeszcze nigdy nie miało tam miejsca. Większość personelu, a także internautów nie ma wątpliwości, że takie zachowanie jego mieszkańców zwiastuje siarczystą zimę. Jeśli wierzyć ich ostrzeżeniom lepiej zaopatrzyć się w ciepłe czapki i szaliki.

W tym roku Lidl zaszalał. Do sklepów ruszą tłumy, wyjątkowe produkty sprawdzą się na święta

Niedźwiedzie w ZOO w Poznaniu już wiedzą, jaka czeka nas zima

Kochani! Po raz pierwszy w historii zoo wszystkie (nawet uratowane z Kijowa) niedźwiedzie brunatne śpią! Od wczoraj nawet Baloo nie sięga po jedzenie! Michy są okrąglutkie, zacnie odkarmione i lulają głęboko - czytamy na Facebooku ZOO w Poznaniu.

Co za tym idzie, personel placówki podejrzewa, że może czekać nas naprawdę sroga zima. To pierwsza w historii taka sytuacja, że wszystkie osobniki zapadły w sen zimowy. Jak się dowiadujemy ze wpisu, aby się obudzić nie kusi ich nawet pyszne jedzenie, które czeka na nie pod nosem.

Zazwyczaj nawet zimową porą, któryś z mieszkańców ZOO pojawia się na wybiegu. Tym razem odwiedzający muszą pogodzić się, że raczej nie zobaczą żadnego niedźwiedzia.

A my idziemy po chrust, szykujemy się na srogą zimę, głębokie śniegi, ekstremalne mrozy- nie straszymy, my tylko informujemy... - dodają.

Niedźwiedzie brunatne z ZOO w Poznaniu mają za sobą trudną przeszłość

Warto zaznaczyć, że niektóre z niedźwiedzi zamieszkujących poznańskie ZOO, trafiły tam z niewoli, inne zaś były wykorzystywane i krzywdzone w cyrku. Tam trafiają również osobniki, które miały problemy ze zdrowiem, jak chociażby niedźwiedzica Cisna, ofiara wypadku z udziałem motocykla w Bieszczadach.

W komentarzach pod wpisem o śpiących niedźwiedziach nie brakuje zabawnych słów internautów. Niektórzy zazdroszczą zwierzętom, że prześpią całą zimę, a gdy wyjdą z gawry, będzie już wiosna, natomiast inny smucą się, że zobaczą je, dopiero gdy będzie cieplej.

  • Widzimy się wiosną. Dobranoc;
  • Super wiadomość, widać że mają dobre warunki i mogą żyć jak na wolności. Bardzo dziękuję za takie warunki. Odwiedzać Wasze Zoo to przyjemność. Dobrej zimy dla Niedźwiedzi;
  • O jeżu, ależ misiom zazdroszczę tego spanka zimowego;
  • Kochane Misiaki! Jakże chętnie bym do nich dołączyła! Kolorowych, acz spokojnych snów Misie - piszą internauci.

źródło: ZOO Poznań