Swiatzwierzat.pl
Króliki ze sklepu zoologicznego w Bytomiu, fot. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Radzionkowie / Facebook

fot. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Radzionkowie / Facebook

Szokujące odkrycie w sklepie zoologicznym w Bytomiu. Właścicielowi grozi do 5 lat więzienia

4 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Magdalena Cichocka

Szokujące sceny w jednym z bytomskich sklepów zoologicznych. Zwierzęta przetrzymywane były w skandalicznych warunkach, bez dostępu do odpowiedniej ilości światła słonecznego. Chore, pogryzione i z pasożytami na skórze zostały zabrane przez służby. Właścicielom sklepu grozi surowa kara.

W Bytomiu doszło do absolutnego zaniedbania zwierząt. Mowa m.in. o jeżach, świnkach morskich, agamach, królikach, myszach i chomikach, które żyły w nieodpowiednich warunkach. Ich zdjęcia trafiły do sieci.

Szokujące odkrycie w bytomskim sklepie zoologicznym

W sklepie zoologicznym w Bytomiu dokonano wstrząsającego odkrycia. Pracownicy w nieodpowiedni sposób zajmowali się sprzedawanymi zwierzętami. Mowa m.in. o za małych klatkach oraz za dużej ilości zwierząt w jednym miejscu. Ponadto część stworzeń była zaniedbana, z widocznymi pasożytami wgryzionymi w skórę.

Zwierzęta nie miały wystarczającego dostępu do światła słonecznego i wody. Z kolei jeże były karmione w niewłaściwy sposób, przez co cierpiały na otyłość. Niedostateczna opieka dotyczy również świnek morskich, będących w ciąży oraz agam. Jedna z nich trafiła do weterynarza i obecnie walczy o życie.

Zwierzęta chore. Agama w bardzo ciężkim stanie walczy o życie. Gekony bardzo słabe. Świnki ciężarne, młode, stare. Chore, z pasożytami na skórze. Pogryzione przez inne świnki. Myszki z guzami wielkości głowy. Jeże otyłe, przez złą dietę. Wszystkie są pod opieką fundacji oraz lekarzy weterynarii — poinformowało Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Radzionkowie. 

Zdjęcie ilustracyjne: Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szombierkach

Ukradł z parafii 3-miesięcznego szczeniaka. Wcześniej szukał pracy w kościele

CZYTAJ DALEJ

Surowa kara dla właścicieli sklepu zoologicznego

Sprawą zainteresowały się służby, które obecnie wszczęły postępowanie związane z zaniedbaniem codziennej opieki nad zwierzętami. Jednocześnie podkreślamy, że znęcanie się nad zwierzętami jest przestępstwem.

Czynności te są następstwem przeprowadzonej kontroli, w której uczestniczyli policjanci oraz inspektorzy weterynarii. Wspólna wizyta funkcjonariuszy w sklepie potwierdziła nieprawidłowości przy hodowli świnek, królików, chomików, myszy, węży, jeży, papug, a także gekonów i agamy — przekazali bytomscy policjanci.

Podkomisarz Anna Lenkiewicz z bytomskiej policji w rozmowie z PAP poinformowała, że policjanci regularnie współpracują organizacjami zajmującymi się zwierzętami. Wizyta w wyżej opisanym sklepie zoologicznym była rutynową kontrolą. Obecnie trwa analiza zebranych informacji. Jeżeli zostały złamane zasady Ustawy o ochronie zwierząt, właściciele usłyszą zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcia zwierząt ze sklepu zoologicznego w Bytomiu zostały opublikowane przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Radzionkowie oraz Śląską Policję.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Samantha Jean

Jaki pies nadaje się do bloku? 10 ras, które świetnie zaadaptują się do życia w mieszkaniu

Nie każdy, kto kocha zwierzęta, ma dom z wielkim ogrodem. Jeżeli mieszkasz w niedużym mieszkaniu i planujesz mieć psa, rozważ 10 ras, które świetnie odnajdą się na małej powierzchni. Niektóre rasy mogą Cię zaskoczyć!

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl, PAP

Tagi:

Magdalena CichockaAutor

Z wykształcenia inżynier, z zawodu redaktorka. Przepełniona kreatywnymi pomysłami miłośniczka rękodzieła i podróży.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >