Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Sklep zoologicznym w Nowym Sączu. Policja interweniowała w sprawie martwych zwierząt w zamrażarce
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 02.04.2022 14:28

Sklep zoologicznym w Nowym Sączu. Policja interweniowała w sprawie martwych zwierząt w zamrażarce

Sklep zoologiczny Canva PRO
fot. nomadsoulphotos, canva.com (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Nowego Sącza interweniowali w jednym ze sklepów zoologicznych, gdy otrzymali zgłoszenie o martwych zwierzętach znajdujących się na terenie obiektu. Ciała zwierząt miały być ukrywane w zamrażarce. "Z uwagi na dobro postępowania na tym etapie nie udzielamy szczegółowych informacji" - przekazała przedstawicielka Komendy Miejskiej w Nowym Sączu.

W tym samym miejscu, w którym znajdował się sklep zoologiczny, policjanci dwa lata temu odkryli szereg nadużyć i zaniedbań. Ówcześnie okazało się, że właściciel nie miał wymaganych zezwoleń na posiadanie części zwierząt.

Wstrząsające zgłoszenie w Nowym Sączu

28 marca na terenie jednego ze sklepów zoologicznych w Nowym Sączu odbyła się interwencja z udziałem policji oraz przedstawicieli Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Pracownicy obiektu mieli ukrywać w zamrażarce martwe ciała zwierząt.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie, że w jednym ze sklepów zoologicznych na terenie Nowego Sącza ujawniono w stanie głębokiego zamrożenia, kilka sztuk martwych zwierząt. Na miejscu policjanci wykonali czynności procesowe. Obecnie sprawa jest wyjaśniana w prowadzonym postępowaniu z art. 35 §1 Ustawy o ochronie zwierząt. Z uwagi na dobro postępowania na tym etapie nie udzielamy szczegółowych informacji — przekazała "Gazecie Krakowskiej" Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Inspekcja sklepu miała trwać kilka godzin. Póki co ani policja, ani oddział TOZ nie przekazują w tej sprawie dalszych informacji.

Nadużycia wobec zwierząt

- Z uwagi na dobro zwierząt i prowadzone postępowanie Towarzystwo nie udziela w tej sprawie żadnych informacji — powiedziała Sylwia Śliwa, inspektorka TOZ-u z krynickiego oddziału.

Według "Gazety Krakowskiej" pod tym samym adresem w 2020 roku znajdował się sklep, którego właścicielowi zarzucono nielegalną sprzedaż zwierząt chronionych, a także znęcanie się nad zwierzętami. Kontrola ujawniła wtedy kilkadziesiąt zaniedbanych i poranionych stworzeń. Ponadto na zapleczu miały znajdować się martwe okazy.

Dołącz do ns

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: o2.pl, fakt.pl