Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Szli do schroniska z myślą o adopcji kotki. Gdy go zobaczyli, ich plany uległy zmianie
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 05.04.2024 16:10

Szli do schroniska z myślą o adopcji kotki. Gdy go zobaczyli, ich plany uległy zmianie

adoptowany kotek
Fot. tiktok.com/ bella.dobrinia

Kot, który długo przebywał w schronisku, sam dokonał wyboru nowych opiekunów. Zrobił wszystko, aby para, która przyszła adoptować malutką kotkę zdecydowała się, zamiast niej wziąć go do domu. 3-letni kocurek skradł ich serca. Nowi właściciele nagrali przekonującego mruczka. Wideo rozczuliło internautów. Nie dziwią się ich decyzji.

Wybór zwierzęcia nie jest łatwą decyzją

Adoptując zwierzę, dokonujemy wyboru. Naszą uwagę przykuwa zwykle zachowanie kota, jego maść, kolor oczu i wiek. Młode kocięta mają większą szansę na nowy dom niż starsze osobniki. Mimo to zdarzają się niesamowite adopcje, kiedy decydujemy się przygarnąć zwierzę, które długo czekało na nowego właściciela. Czasem jednak życie uświadamia nam, że to nie my wybieramy kota, a on nas.

Para mieszkająca na co dzień w San Diego w Kalifornii podjęła ważną decyzję w swoim życiu. Zdecydowali się adoptować kota. Nie wybrali konkretnego osobnika, lecz na pewno chcieli, aby była to młoda kotka. Gdy przyjechali do schroniska poznać zwierzęta, jeden z kotów zakochał się nich od pierwszego wejrzenia. 3-letni kocurek postanowił zrobić wszystko, aby skraść serca napotkanych ludzi.

Alert RCB, rząd rozesłał SMS-y. Pilne wieści dla właścicieli zwierząt Kociątko codziennie rano biegnie na przystanek. Mama nagrała wzruszającą scenę

Kot sam dokonał wyboru. Nowi rodzice nie mogli mu się oprzeć

Gdy para przyglądała się uroczym kotom porzuconym w schronisku, jeden szczególnie przykuł ich uwagę. Szary kocurek dobijał się, aby pracownicy otworzyli jego klatkę. Chciał pokazać, że mimo iż nie jest malutkim kociakiem, po jakiego przyszli, to wart jest adopcji. Mruczek po otwarciu drzwiczek głośno mruczał i tupał łapkami. Ocierał się o wyciągnięte ręce, a na koniec postanowił zaszantażować nowych opiekunów skokiem prosto w ramiona.

@bella.dobrinia We fully intended to get a female kitten but left with this 3y.o male. #catsoftiktok #adoptedcat #shelter #catadoption ♬ Little Things - Adrian Berenguer

Para nie mogła dłużej opierać się takim argumentom. Kot ewidentnie wybrał ich na swoją nową rodzinę. Choć nie był pierwotnie brany pod uwagę, to ostatecznie zdecydowali się na przygarnięcie go. Na koniec zamieszczonego przez nich wideo widać, że pomysłowy mruczek wraca z nimi do domu. 

Zamieszczony w sieci film ze schroniska poruszył miłośników kotów

Zamieszczone przez parę wzruszające nagranie kociej miłości od pierwszego wejrzenia rozczuliło internautów. Wielu postanowiło podzielić się swoimi emocjami, pozostawiając pod filmem komentarz. 

  • “Powiedział: idę z tobą do domu”,
     
  • “Trzy lata to wciąż dziecko, witaj w domu kochanie, będziesz bardzo kochany przez swoją nową rodzinę”,
     
  • “Więcej ludzi powinno adoptować starsze koty. Zasługują na miłość”.

Obserwując zamieszczane przez nowych właścicieli zdjęcia i nagrania jesteśmy przekonani, że kot dokonał słusznego wyboru. 

Zrzut ekranu 2024-04-4 o 12.53.53.png
adoptowany kocurek, Fot. tiktok.com/ bella.dobrinia