Swiatzwierzat.pl
psy w pudle

fot. Love Furry Friends - Rescue Channel

Szczenięta porzucone przy drodze. Nikt nie zwracał na nie uwagi, poza jednym mężczyzną

4 Maja 2022

Autor tekstu:

Redakcja swiatzwierzat.pl

Mężczyzna natknął się na porzucone przy drodze pudło. Kiedy do niego zajrzał, okazało się, że znajdują się w nim zaledwie 3-tygodniowe szczenięta. Nie mógł się jednak nimi zająć, więc postanowił wezwać pomoc. Na miejsce przybyła Olena, która zajmuje się ratowaniem zwierząt w potrzebie.

Ukrainka Olena Pyanov jest miłośniczką psów i zajmuje się ratowaniem porzuconych i bezdomnych czworonogów. Prowadzi kanał na YouTube o nazwie Love Furry Friends - Rescue Channel, gdzie pokazuje filmy z przeprowadzonych przez nią akcji ratowniczych. Jedna z nich dotyczy porzuconych w pudle przy drodze szczeniąt.

W pudle były porzucone szczenięta

Olena otrzymała telefon od mężczyzny, który znalazł porzucone w kartonowym pudle szczenięta. Psie rodzeństwo zostało pozostawione na pastwę losu, bez okrycia, karmy czy chociaż miski z wodą. Sprawca porzucenia najwyraźniej liczył na to, że ktoś wyręczy go w opiece nad niechcianymi stworzeniami.

Kobieta od razu ruszyła do wskazanego przez niego miejsca. Kiedy dotarła, mężczyzna wciąż był z pieskami. Wyjaśnił jednak, że nie może ich przygarnąć. Olena bez zastanowienia zabrała je ze sobą i pierwsze co zrobiła, to nakarmiła szczeniaki.

szczeniaki

Następnie Olena udała się z nowymi podopiecznymi do weterynarza, gdzie zostali dokładnie zbadani. Okazało się, że psie rodzeństwo ma trzy tygodnie i musi być karmione ciepłym mlekiem co 2-3 godziny. Weterynarz poinformował także, że znalezione czworonogi są różnej płci. Suczka otrzymała imię Gerda, a piesek Totoshka.

Olena zabrała szczeniaki do swojego domu. Zapewniła im ciepłe legowisko i karmiła je zgodnie z zaleceniami lekarza weterynarii.

Zobacz nagranie:

obcinanie pazurów

W jaki sposób obcinać zwierzętom pazurki, by nie zrobić im krzywdy?

CZYTAJ DALEJ

Ratuje bezdomne psy

To nie pierwsze szczeniaki, które zostały uratowane przez Olenę Pyanov. Ukrainka ma na swoim kanale wiele filmów, dokumentujących akcje ratowania zwierząt. Obecna sytuacja w jej kraju spowodowała, że bezpańskich psów jest jeszcze więcej, ponieważ nie wszystkim, którzy uciekają za granicę przed wojną, udaje się zabrać ze sobą także swoje pupile. Wtedy na ratunek spieszy im Olena.

Ukrainka od wielu lat działa na rzecz ratowania zwierząt i prowadzi swój kanał na YouTube, dzięki któremu pokazuje jak dbać o zwierzęta, dając przykład innym.

Ratuję porzucone, bezdomne i maltretowane psy z ulicy i znajduję dla nich odpowiednie kochające domy na zawsze! Wszystkie zabiegi dla psów wykonuję z własnych środków i nie pobieram żadnych opłat za adopcję – pisze o sobie ratowniczka zwierząt.

10 polskich gwiazd, którzy kochają zwierzęta całym sercem. Ich pupile żyją jak w bajce

Te gwiazdy nie raz pokazały swoje wielkie serce dla zwierząt, pomagając bezdomnym czworonogom i aktywnie działając na ich rzecz, a co najważniejsze ofiarując im swoją miłość i dom.

Zobacz galerię >

Takiego quizu jeszcze nie było. Jak dobrze znasz zwierzęta polskich gwiazd? Sprawdź!

Pytanie 1 z 8

Jakiej rasy jest Grey, pies należący do Małgorzaty Kożuchowskiej?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: youtube.com, theanimalsclub.net

Tagi:

Redakcja swiatzwierzat.plAutor

Redakcja portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Jak podać psu tabletkę? 5 sposobów, które powinien znać każdy psiarz

Czytaj więcej >

Psy

Rodzina niepokoi się guzem na brzuchu 13-letniej suczki. Ale to nie jedyne zmartwienie

Czytaj więcej >

Psy

Wybuch gazu w kamienicy w Katowicach. W rumowisku ratownicy znaleźli małego psa

Czytaj więcej >

Psy

Daniel "Magical" wychodzi z więzienia. DIOZ natychmiast podjęło interwencję, 20-letnia Sonia odebrana

Czytaj więcej >

Psy

Pies i kot zostają po raz pierwszy sami. Sprawy przybrały niespodziewany obrót

Czytaj więcej >

Psy

Schronisko chciało uśpić psią mamę wraz z dziećmi. Wstawiła się za nimi tylko jedna osoba

Czytaj więcej >