Szczenię wilka wpakowało się w nie lada kłopoty. Dzieci wypoczywające na wakacjach uratowały mu życie
Wypoczywające na Mazurach dzieci stanęły przed nie lada wyzwaniem, kiedy w trakcie zabawy znalazły szczenię wilka. Nie zawahały się ani przez chwilę i natychmiast pobiegły po pomoc. Dzięki bohaterskiej akcji ratunkowej maluch wrócił do swojej watahy, a dzieci stały się bohaterami.
Wypoczywające na Mazurach dzieci znalazły szczenię wilka. Maluch nie mógł wydostać się z dołu
Dzieci wypoczywały w okolicy Kulki w województwie warmińsko-mazurskim . Podczas zabawy dokonały nie lada odkrycia. W głębokim dole wykopanym na prywatnej posesji znalazły szczenię wilka . Zwierzę wpadło do dziury i nie mogło się wydostać. Dzieci o odkryciu natychmiast poinformowały właściciela gospodarstwa agroturystycznego, na którego terenie znajdował się dół. Wiadomość o małym wilczku trafiła do leśniczego z Leśnictwa Kulka w Nadleśnictwie Korpele .
Mały wilczek uratowany z dołu. Nie udałoby się, gdyby nie dzieci
Na miejsce przybyli leśnicy. Sprawę zgłosili do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie . Ocenili wiek szczenięcia i potwierdzili, że było bardzo młode. Natychmiast przystąpili do akcji ratunkowej.
– Bez problemów wyciągnęli go z dołu. Wilczek był w dobrej kondycji, nie wykazywał oznak choroby, nie zachowywał się agresywnie. Po uwolnieniu od razu pobiegł do lasu, do swoich – powiedział Krzysztof Baszak z Nadleśnictwa Korpele.
Szczeniak wilka wrócił do mamy. Dzieci stały się lokalnymi bohaterami
Według leśników wilczek nie był uwięziony w dole zbyt długo. Puszczony wolno, miał jeszcze szansę odnaleźć swoją mamę. Szczeniak wrócił do swojej watahy, a dzieci mogły wrócić do wakacyjnego wypoczynku. Mali bohaterzy wykazali godną pochwały postawę. Dzięki nim mały wilczek został uratowany i wrócił do naturalnego środowiska.
Według szacunków w całym województwie warmińsko-mazurskim żyje ok. 160 wilków . Leśnictwo Kulka, nieopodal którego znaleziono szczenię, wchodzi w skład Nadleśnictwa Korpele, które administruje m.in. Puszczą Piską i Puszczą Napiwodzko-Ramucką.
Źródło: rmf24.pl