Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Sunia ze szczeniętami zamarzała przy -10 stopniach. Urzędnicy nie reagowali
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 24.12.2021 01:00

Sunia ze szczeniętami zamarzała przy -10 stopniach. Urzędnicy nie reagowali

Sunia
Ekostraż

Przedstawiciele organizacji prozwierzęcej EKOSTRAŻ odpowiedzieli na wezwanie zaniepokojonej mieszkanki okolic Nowej Rudy. Gdy na dworze szalał siarczysty mróz, a w domach trwały przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, pod lokalnym sklepem zamarzała psia rodzina.

Rozszczekana opowieść wigilijna

We wtorek, 21 grudnia inspektorzy EKOSTRAŻ-y otrzymali wiadomość od mieszkanki województwa dolnośląskiego. Pani Elżbiety prosiła o pomoc dla bezpańskich psów, które od kilku dni chowają się pod sklepem w miejscowości Sokolec.

Kobieta poinformowała, iż właściciele suczki zmarli, pozostawiając ją całkowicie samą. Zwierzę oszczeniło się pod blaszanym garażem koło sklepu, lecz młode nie miały najmniejszych szans przeżyć bez ciepłego schronienia przy obecnie panujących mrozach. Obawiano się, że część szczeniąt już zamarzła na śmierć.

Świąteczna znieczulica i obojętność

Jak zrelacjonowano we wpisie w mediach społecznościowych, pomimo próśb mieszkańców, urzędnicy gminni nie interweniowali, narażając psią rodzinę na śmierć. Na szczęście inspektorom udało się w porę zapobiec tragedii.

- Pojechaliśmy tam z Wrocławia, bo urzędnicy gminni, zapewne prywatnie w najlepsze przygotowując się do świąt, chyba zapomnieli, o co w tych świętach chodzi - podkreślają inspektorzy. - Gdy księżyc święcił nad sklepem pośród niczego, jak pierwsza gwiazda w Wigilię, z pomocą mieszkańców wydostaliśmy psią rodzinkę spod blaszanego garażu.

Szczenięta i ich mama otrzymały to, czego najbardziej potrzebowały - ciepło, opiekę i szansę na nowy dom. Tymczasem przypominamy, że historia, która wydarzyła się w pewną chłodną noc, nieco ponad dwa tysiące lat temu, niewiele różni się od losów setek bezdomnych zwierząt próbujących przetrwać tegoroczną zimę.

- Nadchodzi ten szczególny dla wielu z nas, świąteczny czas. Wielu z nas w cieple zanuci „Jezus malusieńki leży wśród stajenki. Płacze z zimna, nie dała Mu Matula sukienki". To jest też taki czas, kiedy szczególnie mocno wypada przytulić do serca, tych którzy marzną z zimna i obojętności. I nieważne, że są tylko zwierzętami. One też płaczą z zimna - apelują inspektorzy organizacji prozwierzęcej EKOSTRAŻ -

Zobacz nagranie:

Źródło: EKOSTRAŻ

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami