Swiatzwierzat.pl

Ekostraż

Sunia ze szczeniętami zamarzała przy -10 stopniach. Urzędnicy nie reagowali

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Przedstawiciele organizacji prozwierzęcej EKOSTRAŻ odpowiedzieli na wezwanie zaniepokojonej mieszkanki okolic Nowej Rudy. Gdy na dworze szalał siarczysty mróz, a w domach trwały przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, pod lokalnym sklepem zamarzała psia rodzina.

Rozszczekana opowieść wigilijna

We wtorek, 21 grudnia inspektorzy EKOSTRAŻ-y otrzymali wiadomość od mieszkanki województwa dolnośląskiego. Pani Elżbiety prosiła o pomoc dla bezpańskich psów, które od kilku dni chowają się pod sklepem w miejscowości Sokolec.

Kobieta poinformowała, iż właściciele suczki zmarli, pozostawiając ją całkowicie samą. Zwierzę oszczeniło się pod blaszanym garażem koło sklepu, lecz młode nie miały najmniejszych szans przeżyć bez ciepłego schronienia przy obecnie panujących mrozach. Obawiano się, że część szczeniąt już zamarzła na śmierć.

Świąteczna znieczulica i obojętność

Jak zrelacjonowano we wpisie w mediach społecznościowych, pomimo próśb mieszkańców, urzędnicy gminni nie interweniowali, narażając psią rodzinę na śmierć. Na szczęście inspektorom udało się w porę zapobiec tragedii.

- Pojechaliśmy tam z Wrocławia, bo urzędnicy gminni, zapewne prywatnie w najlepsze przygotowując się do świąt, chyba zapomnieli, o co w tych świętach chodzi - podkreślają inspektorzy. - Gdy księżyc święcił nad sklepem pośród niczego, jak pierwsza gwiazda w Wigilię, z pomocą mieszkańców wydostaliśmy psią rodzinkę spod blaszanego garażu.

Szczenięta i ich mama otrzymały to, czego najbardziej potrzebowały - ciepło, opiekę i szansę na nowy dom. Tymczasem przypominamy, że historia, która wydarzyła się w pewną chłodną noc, nieco ponad dwa tysiące lat temu, niewiele różni się od losów setek bezdomnych zwierząt próbujących przetrwać tegoroczną zimę.

- Nadchodzi ten szczególny dla wielu z nas, świąteczny czas. Wielu z nas w cieple zanuci „Jezus malusieńki leży wśród stajenki. Płacze z zimna, nie dała Mu Matula sukienki". To jest też taki czas, kiedy szczególnie mocno wypada przytulić do serca, tych którzy marzną z zimna i obojętności. I nieważne, że są tylko zwierzętami. One też płaczą z zimna - apelują inspektorzy organizacji prozwierzęcej EKOSTRAŻ -

Zobacz nagranie:

Źródło: EKOSTRAŻ

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

31. finał WOŚP bez fajerwerków? Jurek Owsiak obiecał zatroszczyć się o zwierzęta
Czytaj więcej >

Pozostałe

Internauci oburzeni kreacją Kylie Jenner. Gloryfikacja polowań na zwierzęta? Zaskakujące stanowisko PETA
Czytaj więcej >

Pozostałe

Holandia chce zakazać designerskich ras psów i kotów. Na "czarnej liście" najpopularniejsze pupile
Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaki jesteś w miłości? Wszystko zależy od tego, czy najpierw zauważysz ptaki, czy konia
Czytaj więcej >

Pozostałe

Rolnik nie wierzył, że zniosła to kura. Na widok jajka z ogonem w sieci zapanował szał
Czytaj więcej >

Pozostałe

Pożar w stadninie koni Huculski Raj. Prawie wszystkie zwierzęta zginęły, dwie osoby w szpitalu
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]