Swiatzwierzat.pl

twitter/CGMeifangZhang

Ciekawska panda próbowała zwiać z pekińskiego ZOO. Było blisko

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W ostatnim czasie sieć obiegło nagranie z pekińskiego ogrodu zoologicznego, gdzie doszło do niecodziennej sytuacji. Turyści byli świadkami próby ucieczki jednego ze zwierząt. Ciekawska panda wspięła się na metalowe ogrodzenie, po czym wydostała się z wybiegu.

Panda na gigancie

Osoby odwiedzające stołeczny ogród zoologiczny w Chinach mieli okazję zaobserwować niepowtarzalną scenę. 6-letni samiec pandy wielkiej o imieniu Meng Lan, który przyszedł na świat w 2015 roku, wybrał wolność i na oczach turystów pokonał 2-metrowe ogrodzenie.

Na nagraniu opublikowanym w sieci widać, że zwierzę podciąga się, a następnie wystawia głowę ze swojego wybiegu. Wygląda przy tym, jakby za wszelką cenę chciał przyjrzeć się otaczającym go gościom.

Zwierzęciu udało się przedostać do strefy przejściowej, znajdującej się pomiędzy zagrodą a korytarzem dla turystów. W trosce o bezpieczeństwo zwiedzających oraz samego uciekiniera personel ZOO rozkazał tłumom się wycofać.

Zadziałało przekupstwo

Zanim Meng Lan zdążył się nacieszyć wolnością, personel placówki przedsięwziął działania mające na celu schwytanie zwierzęcia. Znając jego największą słabość, opiekunowie zwabili go przy pomocy jedzenia w stronę zagrody.

Po kilku minutach panda posłusznie wróciła za ogrodzenie, a nikomu nic się nie stało. Dyrekcja ogrodu zoologicznego twierdzi, że Meng Lan jest naczelnym psotnikiem o długiej historii niegrzecznych zachowań, dlatego, aby zapobiec przyszłym ucieczkom, jego zagroda zostanie zmodyfikowana.

Przypominamy, że w lipcu 2019 roku podczas konferencji prasowej Cui Shuhong, dyrektor Departamentu Naturalnej Ochrony Ekologicznej Ministerstwa Ekologii i Środowiska poinformował, że pandy wielkie nie są już na liście zagrożonych gatunków. Ponowna klasyfikacja zwierząt jest możliwa dzięki staraniom chińskich przyrodników, którzy od blisko 50 lat starali się zwiększyć populację pand wielkich.

Zobacz nagranie:

Źródło: twitter/CGMeifangZhang

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected].  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

Targi rzeczy dla zwierząt Meet my Buddies odbędą się już 20 i 21 maja w centrum Warszawy - musicie tam być!
Czytaj więcej >

Pozostałe

Ta zagadka doprowadza każdego do szaleństwa. Mało kto potrafi znaleźć kota na półce z książkami
Czytaj więcej >

Pozostałe

Alarm w Warszawie, dziecko i pies poparzone tajemniczą substancją. "Na wszelki wypadek niczego nie dotykajcie"
Czytaj więcej >

Pozostałe

Za zamkniętymi drzwiami dopuścił się okropnego czynu, wszystko nagrał. "Nie tylko pies był ofiarą"
Czytaj więcej >

Pozostałe

Zamiast gadżetów na komunię poprosił o wyjątkowy prezent. Piękny gest chłopca wzruszył tysiące osób
Czytaj więcej >

Pozostałe

Adam Zagalski nie żyje, wolontariusz i twórca bloga "Podróż na cztery łapy". Zginął w wypadku
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]