Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Jak sprawić, by kot nie zbliżał się do choinki? Spróbuj metody "pola siłowego"
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 21.12.2021 01:00

Jak sprawić, by kot nie zbliżał się do choinki? Spróbuj metody "pola siłowego"

Sposób na kota
facebook/Irene Olocco

Irene Olocco dekorowała choinkę z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia, kiedy wpadła na pomysł zabezpieczenia jej przed pupilem. Przeczuwając, że ciekawski kocurek będzie próbował się po niej wspinać, przypomniała sobie o owocu, którego zwierzak z całego serca nienawidzi. Niestandardowe rozwiązanie okazało się strzałem w dziesiątkę.

Kocurek ma swoje dziwactwa

Odkąd Victor znalazł się w domu Irene Olocco, przejawiał nadzwyczajne zainteresowanie otaczającymi go ludźmi. Mruczek od pierwszych chwil w nowym domu pokazał, że jest niezwykle towarzyskim stworzeniem, które obdarza miłością nieznajomego, którego spotyka. Chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się nieustraszony, ma pewną niezrozumiałą słabość.

Tak się złożyło, że Victor od młodości zmaga się z lękiem przed... mandarynkami i pomarańczami. Z jakich powodów? Tego nikt nie potrafi jednoznacznie wytłumaczyć.

- Byliśmy razem na kanapie. Wzięłam mandarynkę do ręki i kiedy zaczęłam ją obierać, syknął i uciekł – powiedziała Irene Olocco w rozmowie z "The Dodo". - Zaczęłam więc kłaść pomarańcze lub mandarynki na meblach, na które nie chciałam, żeby wskakiwał. To zadziałało.

Mandarynkowe "pole siłowe"

W trakcie świątecznych przygotowań opiekunka Victora przypomniała sobie o jego słabym punkcie. Była już zmęczona upominaniem zwierzaka, żeby trzymał się z dala od ozdób choinkowych, dlatego postanowiła wytoczyć ciężkie działa. Rozłożyła wokół choinki mandarynki, tworząc swoiste "pole siłowe". Sądząc po minie Victora, nie był on zadowolony z pomysłu swojej pani.

Irene podzieliła się efektem swojej pracy na grupie dedykowanej kociarzom. Jej plan zadziałał, a wiele osób postanowiło również wypróbować tę metodę. Jeśli wątpicie w skuteczność tej metody, sami spójrzcie na efekty. Dzięki pomarańczowemu "polu siłowemu" Victor ani myśli, aby zbliżyć się do przyozdobionego drzewka.

Choinka kocioodporna

Jeśli szukasz innych sposobów na oduczenie kota skakania na choinkę, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem. Istnieje co najmniej 5 sprawdzonych metod, które skutecznie zniechęcą Twojego mruczka do wspinania się po udekorowanych gałązkach.

Zobacz nagranie:

Źródło: facebook/Irene Olocco, The Dodo

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami