Swiatzwierzat.pl
Kobieta w ciąży z orangutanem

youtube/Jay Clarke

Kobieta pokazuje brzuszek ciążowy orangutanowi w ZOO. Niewiarygodne, co stało się po chwili

2 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Kobieta w zaawansowanej ciąży wraz ze swoim mężem zbliżyła się do szyby, za którą przesiadywał orangutan. Przyszła mama postanowiła podzielić się z małpą radosną nowiną. Kiedy podwinęła koszulkę i pokazała swój sporych rozmiarów brzuc

Do zadziwiającej sytuacji doszło w miejskim ogrodzie zoologicznym w Colchester w Anglii. 13 lipca 2015 roku Jay Clarke wraz ze swoją ciężarną żoną udali się na spacer, podczas którego podziwiali egzotyczne gatunki zwierząt. Cieszyli się ostatnimi chwilami wyłącznie we dwoje, ponieważ w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy ich rodzina miała się powiększyć. 

Ciężarna kobieta pokazała brzuszek orangutanowi

Kiedy państwo Clarke przekraczali bramę ogrodu, nie podejrzewali, że od tamtego pamiętnego dnia ich zdecydowanym ulubieńcem wśród mieszkańców ZOO stanie się orangutan imieniem Rajang. Wszystko za sprawą niewiarygodnego zdarzenia, które zostało udokumentowane nagraniem.

Na wideo widzimy, że kobieta w zaawansowanej ciąży zbliża się do wybiegu orangutanów. Jedna z małp błyskawicznie zainteresowała się przyszłą mamą, która podziwiała zwierzęta przez szybę. Ogromny brzuch, w którym kryło się dziecko, nie umknął uwadze sprytnego samca o imieniu Rajang, który bacznie przypatrywał się kobiecie.

Powszechnie wiadomo, że orangutany są jednymi z najbardziej inteligentnych stworzeń chodzących po naszej planecie. Co ciekawe, u tego gatunku małp człekokształtnych występuje silny instynkt macierzyński, dlatego sposób, w jaki opiekują się swoim potomstwem, jest zbliżony do ludzkiego. Okazuje się jednak, że nie tylko samice czują naturalną sympatię do dzieci. 

Małżonkowie byli pod wielkim wrażeniem, kiedy po kilku sekundach małpa zareagowała w niewiarygodny sposób na brzuch kobiety. Gdyby nie nagranie, prawdopodobnie nikt by nie uwierzył, że Rajang jest zdolny do tak rozczulającego zachowania. 

Całuski od małpki dla maluszka

Ponad stukilogramowy orangutan podszedł do kobiety w 37 tygodniu ciąży. Zbliżył głowę do szyby i zaczął się przyglądać, jakby chciał usłyszeć ruchy płodu i jego bicie serduszka. Po chwili zaczął także „całować” brzuszek przyszłej mamy. 

Pani Clarke z wdzięcznością podwinęła swoją koszulkę i pokazała mu brzuch w całej okazałości. Małpa powtórzyła wykonywaną czynność jeszcze kilkakrotnie, jak gdyby chciała wyrazić wsparcie dla przyszłej mamy. Co interesujące, mąż kobiety także próbował oprzeć swój brzuch na szkle, jednak małpa całkowicie go zignorowała. 

Nagranie ze wzruszającego spotkania w ZOO zostało opublikowane w sieci i do tej pory zostało odtworzone już blisko 6 milionów razy. Zachowanie Rajanga zaskoczyło internautów. Wiele osób żartobliwie przekonywało parę, że ich dziecko z pewnością będzie miało w życiu dużo szczęścia, ponieważ zostało pobłogosławione przez wyjątkowe stworzenie.

Niestety, Rajang odszedł w 2018 roku. Weterynarze z ciężkim sercem zadecydowali o eutanazji 50-letniego orangutana, który nie był w stanie dłużej walczyć z chorobą. Miejmy nadzieję, że pamięć o zwierzęciu obdarzonym niesamowitym instynktem tacierzyńskim nigdy nie zaginie, dzięki popularnemu nagraniu na platformie Youtube. 

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: rmfmaxxx.pl

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Sezon wypalania traw. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >
doberman

Pozostałe

Doberman kontra szczeniak wielkości filiżanki. Kto kogo pogonił?

Czytaj więcej >