psi staruszek
Źródło: facebook.com/Schronisko Psiakowo i Spółka - centrum adopcyjne Animal Sos

Porzucił psiego staruszka u weterynarza. Potem zadał ostateczny cios

4 Lutego 2021

Właściciel zabrał psiego staruszka do weterynarza. Tam też go porzucił. Jednak na tym się nie skończyło - jakby pozbawienie 16-letniego psa nie było wystarczająco okrutne, mężczyzna postanowił zamienić go na młodszego zwierzaka.

Psi staruszek został porzucony w lecznicy. Prawdopodobnie właściciel nie chciał już opiekować się czworonogiem, zabrał go więc do kliniki weterynaryjnej i tam zostawił zupełnie samego. Teraz psi senior o imieniu Wigor szuka nowego domu. Jeśli go nie znajdzie, resztę życia spędzi w schronisku.

Porzucił psiego staruszka u weterynarza

Wigor do niedawna miał kochający, jak by się mogło wydawać, dom. Niestety, poprzedni właściciel pozbawił go tego komfortu, porzucając go w lecznicy z dnia na dzień.

Zabrał go tam z powodu dokuczających psu problemów ze stawami. Jednak nie zamierzał zabierać go ze sobą z powrotem.

Jakby tego było mało, okrutny właściciel postanowił wymienić Wigora na "młodszy model". Zamiast 16-latka do domu wrócił z nim młodszy psiak.

Teraz psi staruszek przebywa w Centrum adopcyjnym Psiakowo i Spółka Animal Sos. Rzeczywiście ma trochę problemów ze zdrowiem, jednak weterynarze dbają, by poczuł się lepiej.

Z dnia na dzień, pomimo swojego słusznego wieku, ma coraz więcej energii. Poza problemami ze stawami jest ogólnie zdrowy i ma apetyt – zdradziła w rozmowie z Faktem Justyna Głowacka, wolontariuszka Centrum adopcyjnego Psiakowo i Spółka Animal Sos.

Skrajnie zaniedbany owczarek odebrany właścicielom. „Zupełnie starte zęby, z oczu płynie ropa, z pyska żółta piana”Skrajnie zaniedbany owczarek odebrany właścicielom. „Zupełnie starte zęby, z oczu płynie ropa, z pyska żółta piana”Czytaj dalej

Staruszek czeka na adopcję

Wigor jest już seniorem i nie zostało mu wiele życia. Szuka nowego domu, by starość przeżyć w spokoju i w otoczeniu kochających, odpowiedzialnych osób.

Ze względu na problemy ze stawami najlepszy będzie dla niego dom na parterze, by nie musiał męczyć się ze schodami. Do tej pory Wigor mieszkał głównie na podwórku, dopiero więc uczy się chodzić na smyczy, akceptuje inne psy.

Spokojny i przyjazny staruszek w typie owczarka przebywa w Łowiczu. W sprawie jego adopcji należy kontaktować się bezpośrednio z Centrum adopcyjnym Psiakowo i Spółka Animal Sos.

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: fakt.pl

Następny artykuł