Swiatzwierzat.pl
ZOO

instagram/philadelphiazoo

Dziewczynka bawi się z młodym lampartem. Drapieżnik zachowuje się jak domowy mruczek

19 Maja 2021

(Ostatnia zmiana: 30 Października 2021)

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Pracownicy ogrodu zoologicznego w Filadelfii opublikowali na Instagramie niecodzienne nagranie z udziałem jednego z ich podopiecznych. Na filmie widać małe dziecko, które wymachuje maskotką przed wybiegiem lamparta. Drapieżnik nie mógł się powstrzymać od dołączenia do fantastycznej zabawy.

Przyjaźń między człowiekiem a dzikim zwierzęciem nie musi ograniczać się wyłącznie do bajek. Jak udowadnia to krótki film z filadelfijskiego ZOO, ma ona szansę zaistnieć także w rzeczywistym świecie.

Dziewczynka bawi się z lampartem

Przed tygodniem pisaliśmy o niezwykłym zdarzeniu z udziałem gorylicy Kiki oraz niemowlęciem. Rodzice postanowili zbliżyć swojego synka do szyby, na co zwierzę z radością wyciągnęło ręce do przodu. Gorylica wyglądała, jakby chciała przytulić je do piersi i zadbać o nie jak o własne potomstwo.

To nie jedyny przykład na to, że zwierzęta lubią kontakt z ludzkimi dziećmi. Tym razem młody lampart i kilkuletnia dziewczynka skradli serca tysięcy internautów. Jak tego dokonali? W dziecinnie prosty sposób!

Drapieżny kot został przyłapany podczas zachowania, którego nie powstydziłby się domowy mruczek. Lampart nie mógł oderwać oczu od pluszowej maskotki, którą bawiło się kucające przy szybie dziecko i postanowił zrobić sobie przerwę od prężenia się na słońcu.

Kotka syjamska

Zdziczała kotka nie pozwalała się nikomu dotknąć. Wtedy do akcji wkracza labrador

CZYTAJ DALEJ

Kocie harce

Dziewczynka dostrzegła, że młody mieszkaniec ZOO jest skory do wspólnej zabawy. Na nagraniu widać, że bez cienia zakłopotania czy strachu macha pluszakiem przed dzielącą ich szybą, a lampart wesoło skacze i wyciąga łapy w stronę zabawki.

Gdy dziecko przestaje poruszać swoją maskotką, zwierzę nieruchomieje i czeka, kiedy znów będzie mógł wykonać "atak" na szybę. Czy urocza interakcja dziewczynki i drapieżnika nie przypomina Wam wygłupów z Waszymi mruczkami?

Kilkuletnia dziewczynka oraz jej rodzice z pewnością jeszcze przez długi czas będą wspominać to pamiętne wyjścia do ZOO. Film z tamtego dnia będzie wspaniałą pamiątkę i okazją do rozmowy na długie lata.

Zobacz nagranie:

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Komar tygrysi znowu wykryty w Niemczech. Czy Polacy mają powody do obaw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nietypowe zgłoszenie ws. uwięzionej kózki. Wpadła jak śliwka w kompot

Czytaj więcej >

Pozostałe

Drapieżny kot uciekł z hodowli? Nagranie nie pozostawia wątpliwości

Czytaj więcej >
czarne koty

Pozostałe

„Nie rozdzielajcie nas, przyniesiemy podwójne szczęście”

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dziecko włożyło żywą rybę do ust. Internauci: „To wcale nie jest śmieszne"

Czytaj więcej >

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >