Swiatzwierzat.pl
KM PSP Zamość

KM PSP Zamość

Śmiertelna ofiara czadu pod Zamościem. Nie żyje 62-latek, jego psa uratowali strażacy

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W województwie lubelskim tragiczny wypadek kosztował życie 62-latka. Mężczyzna, mieszkający z psem w jednym z domów jednorodzinnych niedaleko Zamościa, stracił przytomność prawdopodobnie w wyniku zatrucia czadem i niebawem zmarł. Jednakże strażacy nie pozostali obojętni wobec należącego do niego czworonoga, który również nawdychał się trującego dymu.

Do niebezpiecznego wypadku doszło w poniedziałek, 20 kwietnia br., w miejscowości Białowola. Sąsiadka dostrzegła dym wydobywający się z mieszkania 62-latka i natychmiast wezwała pomoc.

62-latek i jego pies zatruli się czadem

- Z wnętrza domu syn zawiadamiającej wraz z pracownikami firmy wykonującej nieopodal prace wynieśli nieprzytomnego właściciela – relacjonuje starszy aspirant Dorota Krukowska–Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Po wpłynięciu zgłoszenia ustalono adres mężczyzny i wysłano na miejsce zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Zamościa oraz druhów z okolicznych Ochotniczych Straży Pożarnych.

Niestety, z uwagi na duże stężenie tlenku węgla i nieokreślony czas przebywania w zadymionym pomieszczeniu, 62-latka nie udało się uratować. Ratownicy medyczni stwierdzili zgon mężczyzny mieszkającego w domu.

Z zagrożonego budynku w ostatniej chwili ewakuowano półprzytomnego psa. Strażacy wynieśli go na zewnątrz, a następnie podali mu tlen. Pies finalnie odzyskał funkcje życiowe Zwierzę trafiło pod opiekę sąsiadki.

Koty syjamskie

Koty z opolskiej pseudohodowli wymagają pilnej opieki weterynaryjnej. Właścicielka nie chce ich oddać

CZYTAJ DALEJ

Czad to "cichy zabójca"

Zamojscy strażacy ustalili, że powodem dużego zadymienia był nieszczelny piec na paliwo stałe tzw. trociniak. Szczegółowe okoliczności zostaną ustalone po przeprowadzonym w tej sprawie postępowaniu.

Jak zaznacza st. asp. Krukowska–Bubiło, ostateczna przyczyna śmierci mężczyzny będzie znana dopiero po przeprowadzonej sekcji zwłok.

Strażacy przypominają, że czad to niebezpieczny i niewykrywalny dla ludzkich zmysłów gaz. Jeśli w zamkniętym pomieszczeniu zaobserwujemy u siebie takie objawy, jak bóle głowy, osłabienie czy nagłą ospałość należy natychmiast uzyskać dostęp do świeżego powietrza.

Jednocześnie nie można zapominać o tym, że najczęstszą przyczyną zatrucia czadem związane z niedostateczną podażą tlenu jest nieprawidłowa eksploatacja urządzeń grzewczych, w tym przede wszystkim pieców na drewno lub węgiel, kominków, term, ogrzewaczy oraz kuchenek gazowych.

Zobacz zdjęcia:

Pies pod tlenem

KM PSP Zamość

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami! 

Podobne artykuły

Marek BAZAK/East News

Aktualności

Tragedia pod Koninem. Dwa mastify zagryzły 65-latka

Czytaj więcej >
Świeczka

Aktualności

Nie żyje Magdalena Wojciechowska

Czytaj więcej >

Aktualności

Helena R., prezes towarzystwa INNI, skazana za znęcanie się nad zwierzętami. Zapadł wyrok sądu

Czytaj więcej >
pies

Aktualności

Przywiązał psa do pędzącego auta. Były senator PiS Waldemar B. zatrzymany

Czytaj więcej >
policja.pl

Aktualności

Psia buda miała posłużyć im za skrytkę. Policjanci zatrzymali podejrzanych

Czytaj więcej >
https://www.gov.pl/web/kppsp-strzelce-krajenskie/niebezpieczny-pozar-butli-z-gazem-w-strzelcach-krajenskich

Aktualności

Niebezpieczny pożar butli z gazem w Strzelcach Krajeńskich. Strażak uratował psa

Czytaj więcej >